Kłopot z instalacją Windowsa

Czesc! Mam do zainstalowania Windows na nowym kompie. Podczas kopiowania plików instalacyjnych ukazuje sie komunikat “Niepoprawie skopiowany plik, nacisnij ENTER aby powtórzyc”. Po nacisnieciu ENTERA plik zostaje skopiowany ale za chwile ukazuje sie ten sam komunikat i ENTER juz nie pomaga. Podczas prob instalowania pojawil sie jeszcze taki komunikat: “Instalacja zostanie przerwana aby nie uszkodzic sprzetu”. Sprawdzalem pamiec RAM, dysk twardy, CD-ROM, taśmy - wszystko sprawne. Zostaje tylko płyta główna. Co o tym sądzicie? Nie pozostaje mi chyba nic innego jak serwis, no nie?

Płyta uszkodzona (oczywiście CD)

Jeśli masz legalny system to dla czego nie dałeś zainstalować go specjalist ą z serwisu?Czy podzieliłeś na partycje dysk i go sformatowałeś przed instalacją?Możesz też mieć “słabowidzący” CD-rom,ktory opuszcza niektóre istotne pliki instalacyjne itd.itp! !!

Sorki, zapomnialem dodac ze probowalem instalowac Windows XP, Win ME i Win 98. Za kazdym razem to samo, wiec CD nie jest uszkodzony.

Jakoś dziwnie mi to pachnie!

Jesli chodzi Ci czy WIN jest legalny to tak. To komp od kumpla, probowalem instalowac inne wersje aby wykluczyc uszkodzenie płytki. Chcialem sam zainstalowac system bo myslalem ze potrafie :wink: Dysk oczywiscie podzielilem na partycje (fdisk) i sformatowalem.

Więc jak bumerang wraca ten temat!

Przeczytaj moj pierwszy post, pisalem ze sprawdzalem pamiec RAM, dysk, tasmy i CD-ROM, wziąlem te rzeczy z mojego kompa.

Ok!Tylko,że z CD-romami to jest tak,że niby wszystkie płyty czyta a akurat tą,która jest dla nas najważniejsza czyta z błędami.Ciekawe jak testowałeś “prawdomówność” cedeka?Najlepiej poprostu dać na próbę jakiś dobrej marki sprawdzony w akcji i wtedy zobaczyć co będzie się działo.

To raczej mało prawdopodobne że drugi cd-rom tez bylby uszkodzony, ja nigdy nie mialem z nim klopotu, ale dzieki ze probujesz cos pomoc.

W takim razie wstaw do swojego kompa sprawdzone rzeczy np. od kumpla do :arrow: swojego kompa.

Podłącz tylko minimum do instalacji: jeden dysk, jeden napęd optyczny, kartę grafiki i wstaw inny 100% sprawdzony RAM.

Pozdrawiam :okulary:

Sprawa wyjasniona, nie obylo sie bez serwisu, klopot z bankami pamięci na płycie głównej. Dzieki za wszystkie posty :slight_smile:

Gdybyś poszedł właściwą drogą eliminacji, bez serwisu można by to stwierdzić.

Tak czy siak problem masz wyjaśniony, a o to właśnie chodziło.

Pozdrawiam :okulary: