Kłopot z internetem

Mam problem z moim internetem. Polega on na tym że gdy włączam komputer to czasami internet jest a czasami go nie ma. Gdy już jest to tylko na chwilkę. Potem znów się pojawia połączenie i znów znika. Korzystam więc z okazji aby Wam o tym napisać i prosić o pomoc. Mój dostawca powiedział że wsystko jest w porządku. Rzeczywiście sygnał dochodzi ale internetu jak nie było tak nie ma. Przeskanowałem komputer skanerem on-line mks-vir oraz Avastem. Usunołem cztery wirusy jednak to nic nie dało. Aha i jeszcze jedno. Gdy nie mam połączenia z internetem pojawia mi się ikonka przedstawiająca dwa komputerki przekreślone krzyżykiem oraz komunikat: “Ograniczenie lub brak łączności…”(czy jakoś tak). Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i przepraszam za kłopot.

Wyłącz /zmień zaporę . Nie używj w tym czasie programów P2P.

Ja na twoim miejscu załatwiłbym sobie jakiegoś kompa i spróbował pod niego podpiąć neta. Bo ja miałem taki sam problem i karta po prostu jakoś nie współpracowała z moim kompem, ale jak przełożyłem do drugiego to wszystko śmigało pięknie ładnie.

Hmmm. Chodzi o to że moja karta sieciowa współpracowała z moim komputerem bardzo dobrze, wręcz idealnie. A co do wypowiedzi Phylby bardzo proszę o dokładniejsze wyjaśnienie mi co to są programy P2P gdyż ja jestem początkującym amatorem komputerów i nie znam się na tych profesjonalnych nazwach. Z góry dzękuję.

Programy do bezpośredniej wymiany plików między użytkownikami sieci -np. emule, kazaa etc.

http://pl.wikipedia.org/wiki/P2p

Kapitanie, powiedzmy tak kazdy ma tu troszke racji i wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem jest resecik systemu… poniewaz jak sadze masz zainstalowane jakies oprogramowanie antywirusowe i zapory ogniowe. Może są zle skonfigurowane ?. Wydaje mi sie ze cos sie na wzajem wyklucza. Dobrze jest zobaczyć co dzieje sie z watkiemi w medmnadzeze zadan (crtl +alt+del raz nacisnac) Mozesz rowniez sprawdzic czy przez przypadek nie masz jakiegos robala ktory wyklada Ci łącze… pobierz aktualne szczepionki antyviry nie zawsze wszystko widza. A calkiem prawdoodobne jest ze masz cos nie tak z kablem lub karta sieciowa :slight_smile: ale dopuki nie odpalisz czystego systemu na twoim kompie trudno bedzie cos stwierdzic … moze ktos ma jakis maly dysk pozyczyc … to sobie zainstaluj winka i zobacz jak biega :slight_smile:

Pozdrawiam