Kłopot z konfiguracją połaczenia z internetem

Witam.

Problem wygląda tak. Jestem użytkownikiem sieci LAN i po zmianie PCta na nowego pojawił się problem z konfiguracją połączenia z internetem. Instalacja sterownika karty sieciowej powoduje, że w “połączeniach sieciowych” pojawia się tylko połączenie lokalne. Na starym kompie obok połączenia lokalnego pojawia się również połączenie 1394. Wszystkie dane jak IP, brama, DNSy wpisywało się do protokołu TCP/IP we właściwościach połączenia lokalnego, a w 1394 ustawiało sie na automatyczne IP. Obecnie także wpisałem dane w to miejsce (mam tu na myśli połączenie lokalne), ale bez rezultatu. Samo połączenie niby jest, a niby go nie ma. System widzi to połączenie jako aktywne, ale gdy uruchamiam przeglądarkę czy w jakikolwiek inny sposób próbuję połączyć się z siecią okazuje się, że nie działa. System operacyjny to Windows XP PRO (próbowałem już na SP1 i SP2), więc chyba nie tu tkwi problem. Dziwi mnie te, że z jednej strony wtyku od kabla LAN świeci się zielona lampka (tak jak w starym kompie), ale z drugiej strony pomarańczowa. Płyta główna to Gigabyte GA-EP35-DS3.

Z góry dzięki za pomoc.

Spróbuj ustawić w połączeniu lokalnym wszędzie na “automatyczne IP”. Możesz nie mieć połączenia 1394, ponieważ twoja płyta główna nie posiada takiego gniazda. Czy używałeś już “Konfiguracji sieci domowej”? Ta opcja jest dostępna w Połączeniach sieciowych z lewej strony.

Nie tędy droga. Teraz wiem,że to wina providera i muszę mu podać MAC karty