Kłopot z linksys WRT54GL brak neta

Witam, mam kłopot Linksys WRT 54 GL. Wczoraj wieczorkiem zniknął net - Netia. Sprawdziłem dostawcę i wszystko jest ok, podłączyłem kabel bezpośrednio do komp. bez Linksys. Router z ustawieniami standardowymi, automatycznie wyszukuje ustawienia dostawcy, w ostatnim czasie nic nie zmieniano. Dziś go zresetowałem i automatycznie wyszukałem netiabox.pl, mam bezprzewodową łączność z routrem ale nie mam Internetu. Proszę o pomoc, przypominam, że konfiguracji nie zmieniałem, może dostawca coś zmienił, ale bezpośrednio z kabla net mam! jak można zdiagnozować problem? Może routr padł ale miałbym z nim łączność? Dziękuje i pozdrawiam!

Zresetuj router przyciskiem " RESET "

A NASTĘPNIE WPISZ SWOJE DANE DO ROUTERA (LOGIN I HASŁO)

gdzie mam to wpisac? poprzednio nic nie wpisywalem wszystko grało z automatu…

Masz dostęp do Internetu za pośrednictwem Netii i możesz wpiąć kabelek bezpośrednio do kompa bez pośrednictwa modemu DSL? Coś nam niedokładnie wyjaśniłeś, albo czegoś nie rozumiem… :? Druga sprawa to, że ten router nie ma wbudowanego modemu DSL i służy do podłączenia do sieci “osiedlowej” za pomocą portu WAN RJ-45, a nie jak to bywa w przypadku NETII czy TP RJ-11.

Więc prawdopodobnie łączysz się z Internetem za pomocą lokalnego dostawcy i prawdopodobnie włączył on filtr adresów MAC. Jeżeli mam rację to musisz włączyć na routerze klonowanie MAC-adresu z kompa, który łączy się bezproblemowo.

Tu masz tą opcję: WRT54GL DEMO

Musisz wcisnąć ENABLE , a później Clone your PC’s MAC

Liczę na to, że wiesz jak się dostać do interfejsu konfiguracyjnego routera.