Kłopot z logowaniem do poczty w Mozilla Thunderbird


(Iiyama) #1

Witam. Niedawno w koncu przesiadłem się na najnowszego Thunderbirda. I I tu mam problem Pomimo podania Thunderbirdowi prawidłowych danych czyli hasła i adresu poczty program woła mi uparcie że hasło do poczty jest nieprawidłowe. Pierwotnie myślałem że to ja się "rypłem" i złe passy podałem. Ale nie. Skoro przez WWW dostaję się do swojego majla to znaczy że dane logowania są prawidłowe. Nawet napisałem sobie to hasło w wordzie i skontrolowałem czy może błąd jakiś się gdzieś wkradł ..ale i tu poprawny login i hasło zapisałem. Najciekawsze jest jednak to że pod Outlookiem ( XP) jak i WindowsMail ( Win7) czy IncreditMail(xp i Win7) hasła te są przyjmowane bez żadnych oporów a Thunderbird uparcie twierdzi że są one nieprawidłowe.

Nadmieniam że jestem co do softu uzytkowego strasznym tradycjonalistą i lubię produkty sprawdzone ( thunderbird wydawał się taki) a tu taka nieprzyjemna sytuacja. A bardzo bym nie chciał żeby powiedzenie że " wyjątek potwierdza regułę" i musiał bym wracać do siermiężnego Outlooka albo Incredita który jest odrobinę denerwujący z powodu reklam i braku polskich znaków. Ewentualnie pozostaje mi WindowsMail (Ten bez zająknięcia łykał passy)

Poradźcie co robić.


(marcin82) #2

Zajrzyj do pomocy na stronie uslugodawcy konta pocztowego. Jeśli to nie problem to podaj, gdzie masz to konto.


(Johny) #3

Raczej to problem z usługodawcą,sam używam Thunderbirda i nie mam problemów z wysyłaniem,czy odbieraniem poczty,zobacz,czy są dobrze ustawione serwery poczty wchodzącej,wychodzącej,użytkownik,hasło w programie,porty,czy serwer wymaga uwierzytelnienia (następna przyczyna problemów z logowaniem),wszystko będzie pisało w pomocy u tego,u kogo masz pocztę


(Iiyama) #4

Więc tak

Konto 1 i 2 mam na Gmailu a 3-e mam na Hotmailu. Wszędzie passy i loginy przechodzą a w Thunderbirdzie no po prostu nie :confused:


(marcin82) #5

Ustaw SSL/TLS oraz "Normalne hasło" w "Ustawieniach zabezpieczeń" dla POP3, oraz STARTTLS oraz "Normalne hasło" dla SMTP. Mam wersję 3.1.6 Thunderbirda - to są ustawienia dla Gmail. Jeszcze porty 995 POP3 i 587 SMTP.

I tutaj Hotmail:

http://home.pl/dokumentacja/aplikacjewi ... hunderbird .


(Iiyama) #6

Ok. Dzięki. Jedynie mam jeszcze pytanie. Czy przy tym ustawieniu majle pozostaną także na serwerze ( bardzo mi na tym zależy) ?


(marcin82) #7

Przy Gmailu poszukaj dodatkowo opcji w ustawieniach konta przez interfejs www. W Thunderbirdzie masz w "Konfiguracji serwera" opcję "Pozostaw kopię wiadomości na serwerze" i pozostałych podpozycji nie ruszaj. W Hotmailu tak samo, przez www nie wiem ;]


(Johny) #8

Przez www jest tylko użytkownik i hasło,bo cała konfiguracja jest na serwerze,program pocztowy musi mieć osobne ustawienia dla każdego konta,jedynie musisz szukać ustawień na samej stronie poczty