Kłopot z logowaniem do poczty w Mozilla Thunderbird

Witam. Niedawno w koncu przesiadłem się na najnowszego Thunderbirda. I I tu mam problem Pomimo podania Thunderbirdowi prawidłowych danych czyli hasła i adresu poczty program woła mi uparcie że hasło do poczty jest nieprawidłowe. Pierwotnie myślałem że to ja się “rypłem” i złe passy podałem. Ale nie. Skoro przez WWW dostaję się do swojego majla to znaczy że dane logowania są prawidłowe. Nawet napisałem sobie to hasło w wordzie i skontrolowałem czy może błąd jakiś się gdzieś wkradł …ale i tu poprawny login i hasło zapisałem. Najciekawsze jest jednak to że pod Outlookiem ( XP) jak i WindowsMail ( Win7) czy IncreditMail(xp i Win7) hasła te są przyjmowane bez żadnych oporów a Thunderbird uparcie twierdzi że są one nieprawidłowe.

Nadmieniam że jestem co do softu uzytkowego strasznym tradycjonalistą i lubię produkty sprawdzone ( thunderbird wydawał się taki) a tu taka nieprzyjemna sytuacja. A bardzo bym nie chciał żeby powiedzenie że " wyjątek potwierdza regułę" i musiał bym wracać do siermiężnego Outlooka albo Incredita który jest odrobinę denerwujący z powodu reklam i braku polskich znaków. Ewentualnie pozostaje mi WindowsMail (Ten bez zająknięcia łykał passy)

Poradźcie co robić.

Zajrzyj do pomocy na stronie uslugodawcy konta pocztowego. Jeśli to nie problem to podaj, gdzie masz to konto.

Raczej to problem z usługodawcą,sam używam Thunderbirda i nie mam problemów z wysyłaniem,czy odbieraniem poczty,zobacz,czy są dobrze ustawione serwery poczty wchodzącej,wychodzącej,użytkownik,hasło w programie,porty,czy serwer wymaga uwierzytelnienia (następna przyczyna problemów z logowaniem),wszystko będzie pisało w pomocy u tego,u kogo masz pocztę

Więc tak

Konto 1 i 2 mam na Gmailu a 3-e mam na Hotmailu. Wszędzie passy i loginy przechodzą a w Thunderbirdzie no po prostu nie :confused:

Ustaw SSL/TLS oraz “Normalne hasło” w “Ustawieniach zabezpieczeń” dla POP3, oraz STARTTLS oraz “Normalne hasło” dla SMTP. Mam wersję 3.1.6 Thunderbirda - to są ustawienia dla Gmail. Jeszcze porty 995 POP3 i 587 SMTP.

I tutaj Hotmail:

http://home.pl/dokumentacja/aplikacjewi … hunderbird .

Ok. Dzięki. Jedynie mam jeszcze pytanie. Czy przy tym ustawieniu majle pozostaną także na serwerze ( bardzo mi na tym zależy) ?

Przy Gmailu poszukaj dodatkowo opcji w ustawieniach konta przez interfejs www. W Thunderbirdzie masz w “Konfiguracji serwera” opcję “Pozostaw kopię wiadomości na serwerze” i pozostałych podpozycji nie ruszaj. W Hotmailu tak samo, przez www nie wiem ;]

Przez www jest tylko użytkownik i hasło,bo cała konfiguracja jest na serwerze,program pocztowy musi mieć osobne ustawienia dla każdego konta,jedynie musisz szukać ustawień na samej stronie poczty