Kłopot z Neostradą TP 128

Witojcie! !!

Mam kłopot z Neostradą. W zestawie startowym są kable, USB i do podłązcenia modemu do gniazdka. Kabel do modemu jest dwużyłowy(tzn. w środku są dwa przewody) czy jeśli podłączyłem kablem czterożyłowym to to robi różnicę.? Podłączyłem takim kablem gdyż dołączony do zestawui jest za krótki… Niby wszystko podłączyłem, ale lampka ADSL miga, a powinna chyba cały czas się świecić. Linia jest włączona, bo kobieta z TP dzwoniła. Czekam na rady co robić?

nie powinno byćróznicy bo faktycznie tepsaużywa tylko 2 żył… ale może byc w Twoim zastępczym kablu coś takiego żejest zrobiony przeplot… spróbuj porównać jakie żyły wchodzą po każdej ze stron… bardzo prawdopodobne że są różne… :expressionless: -> wtedy zaciskarka + końcóweczka i po sprawie

znaczy kolory poróownać???

tak jest !!

liczy się środkowa para (ale nie układ w parze).

albo spróbuj tym kablem podłączyć telefon, jeśli będzie działał, to kabel jest okej.

dla testów możesz jeszcze sprawdzić modem na kablu z zestawu, do synchronizacji modemu nie potrzeba komputera, więc możesz przenieść do gniazdka sam modem.

Czyli jak środkowa para będzie odwrotnie to muszę przeplątać i jeszce raz końcówkę zalożyć?

Znaczy się nie wiem co mogę tak sprawdzić, bo kabel na pewno działa , bo podłączyłem nim telefon, a modm też raczej działa, bo świecą się lampki…

jak na środkowej parze kabelki będą odwrotnie to nie musisz przeplatać, telefon to na szczęście nie ethernet :wink:

możesz sprawdzić, czy na oryginalnym kablu modem się synchronizuje, czyli zamiast mrugać, lampka ADSL świeci ciągle.

no niestety dalej nie działa… Nic nie pomaga. dalej lampka mruga… czy modem może być uszkodzony?

sprawdź z odłączonymi telefonami (podłączony jedynie modem adsl do gniazdka telefonicznego)

czy aby na pewno masz sygnał wałczony, telefon z tpsa nie zawsze oznacza, że wszystko już gotowe jest :slight_smile:

Już sie rozwiązało-barany z TPSA żle opdłączyli sieć… Neostradę normalie elegancko sam zakładałem, ale linie spieprzyli. Poszła gwarancja i mają naprawić…