Kłopot z netem z kablówki! Ew. Konfiguracja routera WI-FI?

(Alfabit) #1

Mam w domu telewizję kablową, tą drogą też idzie sygnał internetu (znajduje się w pierwszym pokoju). Obok mam drugi pokój gdzie znajduje się komputer. Nie chcę kuć ścian w domu aby podłączyć się do Internetu. Pytanie: Czy mogę kupić router WI-FI, który będzie podłączony do modemu operatora telewizji kablowej(w tam gdzie mam sygnał od operatora) , a w drugim pokoju tam gdzie komputer samą kartę WI-FI:?: :?: :?: Pytanie czy taka konfiguracja jest możliwa? Ewentualnie czy są routery w taki sposób działające? Chcę mieć internet bezprzewodowy, czy powyższy tok myślenia jest dobry?

(Clubbasse207) #2

nie znam się za bardzo na sieciach ale wydaje mi się że gdy kupisz router to już modem nie będzie konieczny ?

(pysiu) #3

pod warunkiem że router bedzie miał wbudowny modem a tak jak masz modem kablowy kupujesz router do którego podłaczas modem i odpowiednie ustawienia i masz neta w całym domu oczywiście jak to do radiówek :wink:

(PaPuX) #4

Skoro sie nie znasz proponuje się nie odzywać :!:

Tak

Tak

Tak Routery WiFi

Z modemu podłączasz pod router kablem Rj45 a resztę już radiem bądź kablem ethernetowym do kolejnych komputerów