Kłopot z odinstalowaniem Google Chrome

Mam kłopot. Od kilku dni zaczęła mi źle działać przeglądarka Chrome. Zawiesza się. Pojawia się na długo “brak odpowiedzi”.

Postanowiłem przeinstalować ją. Niestety nie mogę odinstalować przeglądarki. Po kliknięciu na “odinstaluj” otwiera się Chrome ( widzę to na pasku na dole ale żadna strona się nie otwiera ). Wisi tak i wisi i nic. Nie wiem jak ja odinstalować. Macie jakieś pomysły?

spróbuj przez Ccleanera, wcześniej czyszcząc śmieci za jego pomocą 

CCleaner prawdopodobnie wywoła domyślny instalator który prawdopodobnie ma pokręcone parametry.

Spróbuj poprzez wiersz polecenia odpalony jako admin.

Jeżeli Chrome był instalowany z pełnego instalatora > wklej do okna Wiersza poleceń :

 

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\wersjachrome\Installer\setup.exe” --uninstall --multi-install --chrome --system-level

Enter

Jeżeli Chrome był instalowany z webowego instalatora :

"%userprofile%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\2.0.172.33\Installer\setup.exe" --uninstall --force-uninstall

Enter

Podane przeze mnie ścieżki są przykładowe, musisz wyedytowac je tak aby odpowiadały ścieżkom do właściwego pliku “setup.exe”

Albo po prostu wyrzuć foldery Chrome z AppData i Program Files ręcznie > przeczyść rejestr CClenerem

Po wpisaniu komendy wyskoczył mi komunikat:

Program’ is not recognized as an internal or external command,

Masakra jakaś z tym chromem. Wiesza się co chwilę.

No to pobierz Chrome i nadinstaluj go po prostu poprzez uruchomienie instalatora, lub tak jak wyżej wywal pliki ręcznie z  z AppData i Program Files bo prawdopodobnie masz coś nie tak z profilem.

Wywaliłem ręcznie pliki, oczyściłem cleanerem. Pobrałem ponownie instalkę chroma i po otwarciu nowej karty znów zwiecha.

Ej…

Wywaliłeś ukryty folder:  C:\Users\NazwaKonta\AppData\Local\Google ?

Odpal Chrome > odpal menedżer zadań > pokaż procesy wszystkich userów >  kolumna Procesor CPU > jakiś proces używa nadniernie zasobów CPU ?

Wywaliłem wszystko. Pobrałem Firefoxa i zaimportowałem zakładki i hasła.

Jakoś dam radę. Chrom mam zainstalowany i będę go co jakis czas sprawdzał.

========================

Teraz mi się pobiera aktualizacja Windows 10 Insider Preview 11082

Może pod jej wodzą Chrome będzie działać

Po aktualizacji Windowsa Chrome działa aż miło.

A u mnie odwrotnie, po Windows 10 Insider Preview 11082 chrom przestał działać