Kłopot z programem IrfanView

IrfanView nie wyświetla podglądu miniatur w Windowsowsich okienkach podczas wyboru plików graficznych . W systemie XP podczas wyboru fotek czy ikon wyświetlane były ich miniaturki i mając w takim katalogu 1000 plików , od razu dawało się odnaleźć właściwą . A teraz muszę każ dy z plików ręcznie klikać za pomocą menu kontekstowego i wyświetlać go w osobnym okienku IrfanView . Próbowałem paru modyfikacji rejestru ale nic z tego . Proszę o jakąś radę , bo korzystanie w Microsoftowej wyświetlarki to jakaś masakra a do IV przywykłem od lat {~_~}

Próbowałeś wyczyścić cache? (Prawy klik na dysku systemowym, oczyszczanie dysku i zaznacz miniatury)
Sprawdziłeś, czy Explorerze ustawione jest wyświetlanie miniatur? (Plik, opcje, widok, odhaczone okienko przy funkcji “zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury”)

Taaaak jedno i drugie próbowałem i zero efektu

Możesz pokazać na zrzucie ekranu jak u ciebie ustawiona jest ta opcja i w jakich miejscach nie pojawia się podgląd miniatur?

Nie umiem zrzutów robić :slight_smile: .Mam wywołaną sytuacje o której piszesz na drugim ekranie hahaha ale nie wiem czym zrobić ten zrzut hahahaha pomóż

Klawisz Windows + klawisz PrtScr
Czyli ten z logo Windowsa i PrintScreen
Po wciśnięciu tej kombinacji zrzut ekranu pojawi ci się w obrazach w katalogu zrzuty ekranu.

A gdzie ten katalog się znajduje ? :slight_smile:

W katalogu domowym twojego użytkownika, w obrazach, w zrzutach ekranu.

Pusto tam jest , zero plików bo ja nie korzystam z niego

Kiedy naciśniesz kombinację klawiszy Win+PrtScr automatycznie w obrazach zrobi się folder zrzuty ekranu, a w nim zdjęcie.

edit.
Przepraszam, wprowadziłem cię chyba w błąd. Teraz doczytałem, że to Windows 7, a nie 10 :wink: Tutaj może nie działać ten skrót klawiszowy. W takim razie wciskasz sam przycisk PrtScr, otwierasz painta, wciskasz CTRL+V i zapisujesz ręcznie obraz na dysku.

dobrze ?

Czy w innych programach (poza Operą) też występuje ten problem? Czy w Explorerze Windowsa generowane są miniatury?
Pokaż mi jeszcze na zrzucie jak wygląda opcja z wyświetlaniem miniatur o której wspominałem.

W chromie też

ale poza operą kiedy przeglądam fotki z poziomu My Computer , jest to samo

Nadal czekam na ten zrzut ekranu.

Bez względu na ustawienia i tak nie wyświetla … sprawdzałem wszystkie zmienne tego typu

Ukryj Twoich znajomych :slight_smile:

Jakiś błąd systemowy pewnie. Pod Windows 10 dosyć wygodny jest FastStone Image Viewer - działa nieco inaczej jeżeli chodzi o miniatury, bo tworzy własny cache z miniaturami, a nie korzysta z tego systemowego, co ma swoje plusy, bo przy duzej liczbie zdjęć można lepiej zoptymalizować bazę i miniatury.

To błąd w rejestrze. Mogę pomóc, ale musisz odważyć się wprowadzić dwa pliki .reg
które mogę spreparować i będziesz miał tak: