Kłopot z przyciskami w myszy Natec Falcon


(piotrek18l) #1

Właśnie zakupiłem mysz bezprzewodową Natec Falcon. Wcześniej odinstalowałem sterowniki od Logitecha G400. Falcon jeśli chodzi o sensor i rolkę i górne przyciski działa bez zarzutu, ale za Chiny nie mogę dojść jak uczynnić dwa boczne przyciski (w tył, w przód). Zainstalowałem te niby sterowniki Nateca, ale i tak te dwa przyciski nie mogą zaskoczyć. Pierwszy zaskakuje dopiero w przeglądarce i to dopiero jak nacisnę na ikonki na pasku narzędziowym. Dodatkowo jak kliknę tym przyciskiem w polu tekstowym to wyskakuje jakiś symbol. Drugi z przycisków zupełnie nie reaguje.

Mysz jest fabrycznie nowa, więc to sprawa czysto programowa/sterownikowa. Ma ktoś doświadczenia z takim problemem? Może trzeba przywrócić jakieś domyślne ustawienia w systemie bo może poprzednia mysz Logitecha poprzestawiała je? A może w bezprzewodówkach zawsze jest problem z bocznymi, dodatkowymi klawiszami?


(janiś) #2

powiem szczerze, że nie wiem co mogło się stać i co może być tego przyczyną, u mnie po podłączeniu falcona zainstalowało sterowniki i wszystkie przyciski działały tak jak trzeba, te boczne też. tych z płyty nie instalowałem więc nie wiem co one dają. napisz może do nateca i oni powinni wiedzieć co się dzieje


(piotrek18l) #3

W takim razie to pewnie wina SetPointa od Logitecha. Mam obraz czystego systemu, więc zaraz sobie przywrócę i zobaczę o co biega.

-- Dodane 13.01.2012 (Pt) 20:09 --

Nie. Na czystym systemie też nie działają te dwa boczne klawisze.

-- Dodane 13.01.2012 (Pt) 20:46 --

No dobra. Zainstalowałem program X-Mouse i mam kontrolę nad jednym bocznym przyciskiem. Ale drugi jest jakby zupełnie nieaktywny.


(janiś) #4

może jest uszkodzony. jeśli masz możliwość to sprawdź mysz na innym kompie


(piotrek18l) #5

No ale ty mówisz, że obydwa klawisze boczne od razu po kupnie myszki i włożeniu spełniały bez problemu funkcji wstecz i naprzód? Bo mi obydwa nie działały. Dopiero jak zainstalowałem X-Mouse to udało mi się przypisać "wstecz" do tego jednego a drugiego system i program w ogóle nie widzi... na czystym Win7 też.

-- Dodane 13.01.2012 (Pt) 23:09 --

W takim stanie jak teraz, mogę już używać myszy w miarę wygodnie, ale nie odpuszczę producentowi tego jednego klawisza :slight_smile: Już dwa maile poszły do wsparcia... zobaczymy.


(janiś) #6

tak, u mnie wszystkie klawisze spełniały od razu swoją funkcję m.in. naprzód i wstecz. a z tym jednym kaliszem mówię, że może on w ogóle nie działa, po prostu dostałeś myszkę z wadą i muszą Ci ją wymienić


(piotrek18l) #7

Dziś oddałem ją do reklamacji, za parę dni zobaczę co z tego wyniknie...