Kłopot z przyciskami w myszy Natec Falcon

Właśnie zakupiłem mysz bezprzewodową Natec Falcon. Wcześniej odinstalowałem sterowniki od Logitecha G400. Falcon jeśli chodzi o sensor i rolkę i górne przyciski działa bez zarzutu, ale za Chiny nie mogę dojść jak uczynnić dwa boczne przyciski (w tył, w przód). Zainstalowałem te niby sterowniki Nateca, ale i tak te dwa przyciski nie mogą zaskoczyć. Pierwszy zaskakuje dopiero w przeglądarce i to dopiero jak nacisnę na ikonki na pasku narzędziowym. Dodatkowo jak kliknę tym przyciskiem w polu tekstowym to wyskakuje jakiś symbol. Drugi z przycisków zupełnie nie reaguje.

Mysz jest fabrycznie nowa, więc to sprawa czysto programowa/sterownikowa. Ma ktoś doświadczenia z takim problemem? Może trzeba przywrócić jakieś domyślne ustawienia w systemie bo może poprzednia mysz Logitecha poprzestawiała je? A może w bezprzewodówkach zawsze jest problem z bocznymi, dodatkowymi klawiszami?

powiem szczerze, że nie wiem co mogło się stać i co może być tego przyczyną, u mnie po podłączeniu falcona zainstalowało sterowniki i wszystkie przyciski działały tak jak trzeba, te boczne też. tych z płyty nie instalowałem więc nie wiem co one dają. napisz może do nateca i oni powinni wiedzieć co się dzieje

W takim razie to pewnie wina SetPointa od Logitecha. Mam obraz czystego systemu, więc zaraz sobie przywrócę i zobaczę o co biega.

Dodane 13.01.2012 (Pt) 20:09

Nie. Na czystym systemie też nie działają te dwa boczne klawisze.

Dodane 13.01.2012 (Pt) 20:46

No dobra. Zainstalowałem program X-Mouse i mam kontrolę nad jednym bocznym przyciskiem. Ale drugi jest jakby zupełnie nieaktywny.

może jest uszkodzony. jeśli masz możliwość to sprawdź mysz na innym kompie

No ale ty mówisz, że obydwa klawisze boczne od razu po kupnie myszki i włożeniu spełniały bez problemu funkcji wstecz i naprzód? Bo mi obydwa nie działały. Dopiero jak zainstalowałem X-Mouse to udało mi się przypisać “wstecz” do tego jednego a drugiego system i program w ogóle nie widzi… na czystym Win7 też.

Dodane 13.01.2012 (Pt) 23:09

W takim stanie jak teraz, mogę już używać myszy w miarę wygodnie, ale nie odpuszczę producentowi tego jednego klawisza :slight_smile: Już dwa maile poszły do wsparcia… zobaczymy.

tak, u mnie wszystkie klawisze spełniały od razu swoją funkcję m.in. naprzód i wstecz. a z tym jednym kaliszem mówię, że może on w ogóle nie działa, po prostu dostałeś myszkę z wadą i muszą Ci ją wymienić

Dziś oddałem ją do reklamacji, za parę dni zobaczę co z tego wyniknie…