Klopot z siecią (dwa kompy)

(Chicken82) #1

witam, połączyłem dwa kompy w siec, według prezentacji zamieszczonej na stronce dobre porogramy, otóz internet na drugim komputerze działa bez zarzutu, jest kłopot z udostępnianiem i ścią ganiem plików z drugiego kompa na pierwszy (wyskakuje komunikat ze nia mam odpowiednich uprawnien), odwrotnie działa. HELP

(system) #2

Miałem identyczny problem kiedyś. Nawet ostatnio. Mnie pomogło ponowne skonfigurowanie sieci i wybranie innej grupy roboczej.

Natomiast kiedyś też mnie to spotkało i nic nie pomagało. Dopiero kiedyś przy okazji po przeinstalowaniu obu systemów wszystko wróciło do normy.

(Duda) #3

A widzisz drugiego kompa w Moje miejsca sieciowe ? Jeśli tak to udostępnij cos,i zobacz czy sie da

(Chicken82) #4

Tak, kompa widze, pliki są udostępnione ale nie można sie do nich dostac, komunikat:komp2 nie jest dostepny, brak odpowiednich uprawinień.

(Duda) #5

Kliknij na Dodaj miejsce sieciowe,i dalej sobie ustawiasz grupe roboczą itd.pamiętaj że musi być ta sama grupa robocza na obu kompach.

(Chicken82) #6

Witam. Po formacie kompa do ktorego nie mogłem sie dostac wszystko działa bez zarzutu. Dzięki :slight_smile:

(Bartekn77) #7

No to fajnie