Kłopot z udostępnianiem plików w sieci

Witam

Problem typu działało i przestało : do tej pory udostępniałem pliki w sieci wewnętrznej i nie było kłopotu , od kilku dni chąc sie zalogować na swój komputer z innego dostaje komunikat o braku ścieżki dostepu. Firewall sponsoruje Kaspersky i osobiście nic tam ostatnio nie zmieniałem co by mogło wpłynąć na udostępnianie.Jak namierzyć ten problem ?

Udostępnianie Plików i Drukarek

http://banita.pl/konf/smbudost.html

:slight_smile:

Wg tego opisu za który dzięki :slight_smile: używam metody udostępniania nie prostego z wyłączonym kontem questa . do tej pory działało (około roku) na medal i przestało , wszystkie ustawienia sytemu i firewall wyglądają ok . no i lipa…

A jaki Windows XP HE czy PRO? I czy na kompie są na pewno udostępnione pliki? Na HE nie da się zalogować przez sieć jak nie jest nic udostępnione.

Zainstalowany jest Xp Professional , sa poudostępniane katalogi wszystko chodziło ładnie pięknie jakiś rok i przestało . wszystkie opcje związane z udostępnianiem i uwierzytelnianiem wyglądają OK .

pokaz jakie usługi masz uruchomione,

start-> uruchom-> CMD

usługi potrzebne do udostępniania sa uruchomione, czy posiadasz zapore Firwalla :?:

Tak , jak wspomniałem wcześniej Kaspersky. Windows firewall off.Może dodam jeszcze jedną zaobserwowaną w tym samym czasie anomalię mianowicie nagle w Utorrent mam poblokowane porty. I raczej bankowo nie provider , na laptoku z boku wszystko śmiga.

Yyyy format ?? :frowning:

No i jest rozwiązanie:

Do kompletu usług zabrakło WMI które wyłączyłem też jakiś czas temu w zasadzie nie wiem po co . Odpowiedz wpadła podczas gapienia się w Everesta :stuck_out_tongue:

Dzięki tak czy tak :slight_smile: