Kłopot z wifi w laptopie

(Leszek Dominik) #1

Witam.

Mam w domu komputer stacjonarny i laptop, ostatnio kupiłem router linksysa wag200g i kartę wifi edimaxa na usb. Podłączyłem edimaxa do peceta, skonfigurowałem linksysa. Neostrada na pececie działa bezprzewodowo, niestety toshiba już się niełączy z internetem. Jedynie jak połączę laptopa kablem eternetowym z routerem to wtedy mam neta... Linksysa konfigurowałem na pececie, według instrukcji z neta(ten sam model routera), zajęło mi to 2 godziny...

Wydawało mi się, że mam w laptopie źle wpisane hasła szyfrowania, zmieniałem je i nic... Powoli wyczerpują mi się pomysły na zlikwidowanie tego problemu. Proszę o jakąś poradę.

Lesiu77

(Tompyk) #2

Jeżeli na laptopie masz sieć bezprzewodową sprawdź w pierwszej kolejności czy nie masz jakiegoś przycisku do włączania sieci bezprzewodowej, który zazwyczaj laptopy mają. Albo jest on gdzieś na klawiaturze albo z boku bądź z przodu laptopa

(Leszek Dominik) #3

Dzięki za podpowiedź. Swój problem dzisiaj już rozwiązałem samodzielnie, musiałem zresetowac ustawienia routera i przeprowadzic jeszcze raz konfigurację linksysa na pececie i laptopie. Teraz neostrada śmiga mi zupełnie bezprzewodowo... :smiley:

(Frog) #4

Lesiu77 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif