Kłopot z włączeniem komputera

Otóż 2 dni temu zaczęło mi wyskakiwać okienko, które zatytułowane było System Windows - brak dysku(nie wiem czy na pewno tak ale podobnie, była tam jeszcze treść, której nie pamiętam). Wczoraj dałem szybkie skanowanie w programie DrWebIt wykryło chyba 30 infekcji w tym część to był wirus o nazwie Win32.Sector.16. Dzisiaj dałem pełne skanowanie i wykryło ok. 400 infekcji tego samego wirusa, następnie chciałem zrobić restart ale podczas ładowania się systemu Windows wyskakuje komunikat, że komputer nie może zostać włączony poprawnie(czy coś takiego) i są 4 opcje do wyboru:

-Tryb awaryjny

-Tryb awaryjny z obsługą sieci

-Tryb awaryjny z wierszem poleceń

-Włącz system windows normalnie

Czego bym nie dał znowu się zacina i restartuje i tak w kółko.

Myślę, że usunęło mi chyba jakieś pliki systemowe albo coś. Jak będziecie dawać jakieś instrukcje to tłumaczcie “powoli” bo jestem zielony :frowning:

Aha i mam pytanie czy wyłączenie przywracania systemu na wszystkich dyskach jest ważne, jeśli tak to dlaczego?

Za odpowiedź na wszystkie pytania z góry dziękuję

(Proszę o wypowiadanie się ludzi, którzy się na tym znają, ponieważ nie chcę popsuć sobie komputera jeszcze bardziej)

EDIT:

zapomniałem dodać, że miałem również zablokowany dostęp do menadżera zadań i rejestru(pisało np. menadżer zadań został wyłączony przez administratora).

Aha i mam pytanie czy wyłączenie przywracania systemu na wszystkich dyskach jest ważne, jeśli tak to dlaczego?

PRZYWRACANIE systemu masz po to,że jak coś zle jest z systemem to przywracasz system do poprzedniej dobrej konfiguracji,czyli np. wgrałeś coś powiedzmy 23 lutego i system zle działa to właśnie robisz przywracanie systemu z ostatnią dobrą konfiguracją czyli np z dnia 22 lutego.

NARAZIE sobie nie wyłanczaj przywracania systemu bo to czasem ratuje cały system

przeskanuj tym http://www.eset.pl/onlinescan

eeeeeeeee…

Jak mam tym przeskanować jak nawet kompa nie mogę włączyć?(teraz piszę z komputera kolegi)

CZYLI CO KOMP wogóle nie gada nawet jak go załanczasz?

Na innym komputerze wypal bootowalną płytkę z AV http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ … skanerami/ i przeskanuj .Prawdopodobnie złapałeś Sality.

ok tylko powiedz mi jaki skaner(z tego linka) wybrać bo nie wiem ;/

Spróbuj Dr WEB.

Aha jeszcze jedno mam wypalić na płytę CD czy DVD, czy to bez różnicy?

To Ci się zmieści na CD.

Ok teraz pisze z Doctora Weba :D. Tylko jest problem skanowanie robilo sie ponad 3h a tu nagle wykrylo ok 460 wirusow i skaner sie wylaczyl ;/ Co mam zrobic skan jeszcze raz??

Powtórz skanowanie.

CZY nie lepiej tym http://www.download.net.pl/1755135/Win3 … y-Remover/

Ok juz system jest przeskanowany i wykrylo 460 wirusy “Win32.sector.16” dalem “cure” i mi wszystko usunelo :D(jakby co teraz pisze z dr web livecd). A komputer dalej sie nie chce wlaczyc…Moze jasniej opisze to:

  1. Wlaczam komputer

  2. Wszystko sie laduje, ustawienia biosa itd.

3.Potem wyskakuje “system zostal zle zamkniety czy cos takiego i do wyboru te 4-5 opcji, tryb awaryjny, z obsluga sieci, wiersza polecen, ostatnia dobra konfiguracja, uruchom system normalnie”

4.Jak obojetnie co dam zacina podczas ladowania

5.Komputer sie resetuje

6.I tak w kolko

Poradzcie co mam teraz zrobic. Potem dam jeszcze log z HiJackThis jak komputer jeszcze dzialal bo mam go na pendrive.

Jeśli po udanym leczeniu wystąpią problemy z działaniem systemu należy wykonać Instalację Nakładkową.http://podajdalej.pl/nakladkowa_naprawa … adnik-2542

Ja niestety mam ten sam problem i wszystkie opisane sposoby nie pomogly. Co do ostatniego posta to nie mam przy sobie plyty Windowsa ;/

Podczas ładowania płytki w punkcie 1 wyskakuje mi komunikat: reboot and Select proper bot device or insert boot media in selected boot device and press and key. Po nacisnieciu jakiegokolwiek klawisza powtarza mi się ten komunikat. Co zrobic???

EDIT:

Teraz nawet nie chce tego komunikatu pokazac ;/ nie czyta płytki. A co ciekawe LiveCD dr.web działa. nie wiem co robic

Masz w biosie ustawiony start z płyty CD?

Mam ustawione tak ze dr web dziala a jak wloze dysk windowsa to nawet nie probuje tego czytac tylko odrazu pyta czy wlaczyc normalnie kompa czy w trybie awaryjnym itd.

A jak masz w biosie ustawione?Musisz wejść do biosu i ustawić bootowanie z płyty CD.

1st. [sS-LITE-ON DVD S]

2nd. [PM-ST3120026A]

3rd. [1st FLOPPY DRIVE]