Kłopot z wyświetlaniem monitora

Mój problem polega na tym, że nie działa mi monitor (jest to monitor CRT). Po prostu włączyłem przez przypadek plik niekompatybilny z systemem, przez chwilę był obraz, potem jakby zniekształcił się po czy ekran zrobił się czarny. Miga tylko dioda kontrolna, przycisk resetu monitora nie działa, nie ma też sygnału monitora. Słyszałem, że to (tzn. włączenie tego pliku) może ale nie musi być przyczyną niedziałania monitora. Co w takim razie powinienem zrobić, by sprawdzić gdzie tkwi przyczyna problemu w kompie, czy w monitorze? Czy np. sposób z wymianą kabla sygnał., wyjęciem karty graf. i baterii BIOS-u okazał by się w tym przypadku skuteczny? Jakie są jeszcze inne sposoby? :cry:

Jeśli masz możliwość podmień monitor.Samo odłączenie kabla od karty graficznej powinno skutkować wyświetleniem napisu No signal lub Check signal,jeśli monitor jest sprawny.Co może mieć wspólnego jakiś niekompatybilny plik,chyba że uszkodził sterownik grafiki.Próbuj ręcznie zwiększyć jasność wyświetlania.

Podłączyłem do innego monitora, wszystko gra. Co do pliku ( a dokładniej filmiku video), to “tylko” to że po jego uruchomieniu nastąpił ten blackout, choć tego nie wiem; podobno może to być jakiś tajemniczy zbieg okoliczności. Tymczasem karta graf. wydaje się być w porządku, chociaż nie wiem czym miałoby się to objawiać.