Kłopot z wysyłaniem poczty z załącznikami przez Thunderbid 3

Witam, mam pewien, nazwijmy to, kłopot z Thunderbirdem 3. Mianowicie, wszystko generalnie gra, maile przychodzą, wysyłam też bez problemu dopóki nie próbuje wysłać maila z załącznikiem z poczty o2 na pocztę o2 … Wtedy wyskakuje mi jakiś błąd i odpowiedź z serwera: Sorry … Maile z o2 na o2 bez załączników dochodzą i np z gmail na o2 z załącznikiem też. Ma ktoś może wiedzę co w takiej sytuacji zrobić ?

Serwery zarówno poczty przychodzącej jak i wychodzącej oraz porty są w porządku.

Pomyślałem może ze ta osoba ma coś ustawione że nie puści czy coś ale chciałem wysłać też na inny adres o2 i jest to samo… A jak chce wysłać z o2 na gmaila z załącznikiem to pójdzie. Problem jest tylko z o2 na o2 z mailami z załącznikiem.

Ja miałem problem z wysłaniem poczty z “o2” na “Onet”, ale u mnie przyszedł mail z komunikatem, że skrzynka pocztowa osoby, do której wysyłałem maila jest zapełniona. To może być jedna z przyczyn. Proszę dokładnie przeczytać komunikat po nieudanym wysłaniu maila. Następna przyczyna, to ustawienia skrzynek pocztowych tego, który wysyła maile i jego adresata. A tam jest określana m.in. wielkość załączników. trzeba także sprawdzić ustawienia Thunderbirda.

OK temat do zamknięcia, naprawiło się samo :wink: Być może był jakiś chwilowy problem z serwerem i dlatego nie chciało puścić. Nie wiem sam, w każdym razie przed chwilą próbowałem i poszło bez problemu zarówno z jednym załącznikiem jak i z sześcioma :slight_smile: Pozdrawiam