Kłopot z zabezpieczeniem Knox Samsung

Zaktualizowałem Google Play do najnowszej wersji, po tej aktualizacji mam informację w “Ustawieniach”, że moje urządzenie nie jest certyfikowane. Mimo tej informacji, aktualizują się aplikacje i cała reszta.
Samsung na oficjalnym Androidzie 8.1.0 bez roota, nigdy nie był instalowany.
Jak naprawić ten błąd?


Świetnie, kolejny problem.

Godzinę temu instalowałem rom oficjalny (8.1.0) przez Odin’a.


Może mieć to związek z tym, że po zainstalowaniu Androida przywróciłem kopie zapasową a nie skonfigurowałem telefonu na nowo?

A jakie to ustawienia o których mówi że można zoptymalizować?

Synchronizacja, która od zawsze jest włączona, oraz WiFi. Tu nie ma problemu.

Nie chciałbym od nowa przeprowadzać instalację Androida, gdyż mam już wszystko skonfigurowanie, no chyba, że to będzie jedyne wyjście.

Zainstalowałem raz jeszcze rom, jednak i problem ten sam.

Ustawienia fabryczne tego romu bez przywracania kopii zapasowych. Tak więc jeżeli masz muzykę, i inne ważne, zapisz np. na karcie pamięci.

No, niestety nie. Nabiłem Knox. Pół dnia dziś siedzę nad tym.
Co do tej pory zrobiłem w tym kierunku. Instalowałem 3 wersje Androida, dwie nie ruszyły na Odin, dopiero ta, która od początku jest zainstalowana.
Szukałem sposobu usuwania Knox, ale i bez powodzeń.
Mam Knox - 0x1.
Na nieszczęście (szczęście) gwarancja minęła.

Robiłeś kiedyś root? Potrzebowałbyś root +

1 polubienie

Próbowałem, chociaż unikam root’a. Instalacja root’a nie wyszła, co skutkowało (znowu!) konfigurowaniem telefonu pod siebie.

Jak ci się uda, dobrze. A wątek poczytaj (ten z xda).

Pieprzony Knox Samsunga. Tak, to też czytałem, więc dlatego próbowałem root zrobić.

Najpierw były liczniki i triangle away pomagał. Teraz knox.

Nie rozumiem.

Nie kojarzysz słynnego nabicia licznika flashowania w starych samsungach i jak obszedli to i zerowało się licznik flashowań na zrootowanym urządzeniu za pomocą apki triangle away? To Samsung później wprowadził nabijanie knox jako zabezpieczenie.

No nie, ja tego nie słyszałem. Powiem Ci tak. Kilka lat temu (hehe) miałem Samsunga S2 plus. Problemu żadnego nie było, po drodze Motorola G2 2nd(?) a od miesięcy Samsung na Androidzie 8.1.0 - oficjalnym, nie tam żaden mod.


Pisałem na forum do Samsunga. Odsyłają do tego, co ja wiem. Czyli d*pa.

A i ważna rzecz. Nie rootuj z SuperSu, tylko Magisk.

Nie chcę już kombinować.

Podejrzewam, że wgrywasz twrp najpierw. I potem paczkę najnowszego magisk. I jak go nie widzisz po zrootowaniu, instalujesz z apk jeszcze. I działa to z Android wszystkie wersje. Gdzie SuperSu nie działa po jakieś aktualizacji android 6.0
O tym mówię.

Dowiadywałem się co z tym Knox’em. Tego już nie można usunąć (chyba że w serwisie). Da się z tym żyć. Telefon i aplikacje działają tak, jakby Knox’a nie było. W serwisie zawołają za usunięcie Knox’a od 50 zł. do 100zł. Te poradniki, które rzekomo mają usuwać Knox’a w rzeczywistości ukrywają go. To jest oszukiwanie samego siebie. Tyle w temacie.

1 polubienie