Kłopotliwe kupno call of duty

Witam,

kupiłem call of duty 1 na allegro, wygrałem aukcje i już miałem wpłacać pieniądze, gdy zauważyłem, że konto sprzedającego zostało zawieszone za niedozwolone podbijanie cen(wyszło 5zł drożej;]). Moje pytanie brzmi czy muszę zapłacić za wylicytowany przedmiot, czy mogę kupić tą grę na innej aukcji a za tą nie płacić?

Skontaktuj się ze sprzedającym… jemu najprawdopodobniej na stałe konta nie zablokowali i aukcja jako tako nadal jest wazna bo nawet po zablokowaniu sprzedaży on ma dostęp do konta i do wszelkich aukcji już zakończonych aby właśnie móc je sfinalizować do końca.

Jeśli konto zostało zawieszone właśnie z powodu tej aukcji to masz prawo odstąpić od transakcji. Musisz zastanowić się, czy Ci się opłaca, czy kupisz gdzieś taniej itd. Jeśli już weźmiesz od niego to z doświadczenia proponuje nie wystawiać komentarza. Wystawisz pozytywa - ponoć oszust, nie fair w stosunku do ciebie, negatywa - dostaniesz w odzewie też negatywa, zostaje neutral - neutral za neutral.

Właściciel gry, użytkownik Allegro - w tym wypadku matoł - podbijał z innego konta ale z tego samego komputera, te analizy są najprawdopodobniej automatyczne.

Myślę, że jeśli mam taką możliwość to odstąpię od sfinalizowania tej transakcji, bo właśnie z jej powodu konto sprzedającego zostało zawieszone. Gra była używana, a kosztowałaby mnie tylko trochę mniej niż nowa, dlatego kupie nową :smiley: Komentarza nie wystawie, bo pewnie w zamian dostałbym to samo, a nie posiadam jeszcze negatywa, więc niech tak zostanie. Szkoda, że w takich wypadkach nie można wystawić negatywa, za którego nie dostanie się tego samego. Allegro powinno w takich przypadkach uniemożliwić wystawienie komentarza nieuczciwemu użytkownikowi.

przemek1515 , i tu w zasadzie masz rację, jeśli mnie pamięć nie myli masz prawo wystawić komentarz negatywny bez możliwości odwetu tj. jeśli byś otrzymał to serwis Allegro go anuluje - przekreśli. Jednak muszę poszperać w regulaminach czy to jest czytelnie wypunktowane.

Z drugiej strony w mnogości transakcji serwis coraz bardziej olewa Allegrowiczów i nie reaguje w ogóle.