Kłopoty z dodatkową pamięcią

Witam ! ! !

Mój laptop to Dell Inspiron 510m. Mam zainstalowany Windows XP Prof (o wyglądzie win 7)

Ostatnio zauważyłem, że jak podłączę do kompa poprzez USB np. telefon a potem chcę podłączyć zewnętrzny napęd CD/DVD czy jakiegokolwiek flash’a to komp tych urządzeń nie widzi. Muszę zrobić restart kompa i potem jest OK, ale do momentu jak ponownie chcę podłączyć inne urządzenie.

Sprawdzałem w zakładce “Rozwiązywanie problemów” i pisze tam coś takiego :[…] że poprzednie urządzenie jest jeszcze w pamięci kompa[…]

Każde urządzenie wyjmuję z portu USB klikając na ikonkę koło zegara “Safely Remove Hardware”. W folderze “My Computer” i zakładce “Devices with Removable Storage” znika moje urządzenie, więc mogę zakładać, że postąpiłem zgodnie z procedurą.

Wkładam ponownie inne urządzenie i… nic się nie dzieje. Aby go “zobaczyć” muszę zrestartować koma.

Usuwałem pozycję “urządzenia widmowe”, zmieniłem literki wszystkich swoich flash’ów , w managerze urządzeń wyszukiwałem urządzeń plug and play i nic to nie dało…

Powoli zaczyna mnie trafiać przysłowiowy szlag. Przyznam się ,że grzebałem trochę w usługach aby przyśpieszyć system i może tu coś “skopałem”, ale nie bardzo wiem co i gdzie.

Mam ten sam komputer od ponad pięciu lat i “widział” on nie jedną wersję windowsa, ale ta jest pierwsza, która powoduje takie problemy.

W Was cała nadzieja…Czy jest na to jakiś sposób…? ? ?

Witam;

Zainstaluj sobie na nowo system. Ale normalnej wersji wydanej przez microsoft, a nie z jakiejś (śmieciowej) przerabianej.

Ściągnij wszystkie najnowsze sterowniki ze strony della do swojego lapka i je zainstaluj.

Jak to zrobisz daje Ci 95% pewności, że Twoje problemy się skończą.

Pozdrawiam

Dodane 21.04.2011 (Cz) 10:24

Możesz jeszcze Update biosu do najnowszej wersji zrobić :slight_smile:

Witam ! ! !

Dzięki wielkie za odzew, ale chciałbym pozostać przy tej wersji, przynajmniej jeszcze jakiś czas.

Szukam jakiegoś alternatywnego rozwiązania.

Co do biosu, to nie mogę zrobić update bo od dawna nie używam baterii, która po prostu “wysiadła” a bez niej nie można tego dokonać. (nowej ani używanej nie opłaca mi się kupować dla tego mojego “staruszka”

Może jakieś inne propozycje…? ?