Kłopoty z działaniem gier

Witam, po ostatniej modernizacji kompa ( nowa płyta gł. nowy dysk twardy, zasilacz i procesor ) moje gry zaczeły sie “knocic” zwłaszcza te starsze 2003 - 2006 co mogło to spowodowac ?? czy to wina nowego procka dwurdzeniowego ( AMD Athlon 64 X2 )

system masz inny niż przed modernizacją?

nie, jest dokładnie taki sam, a z grami zeczeły sie dziac różne dziwne rzeczy chciałbym sie upewnic czym to jest spowodowane bo załatwie sobie nowy procesor i niechce zeby sie okazało ze to wcale nie rozwiązało problemu

Hm… Najpierw napisz co się z tymi grami dzieje. Napisałeś, że się “knocą” i dzieją się dziwne rzeczy, a my nie wiemy co to znaczy “dziwne rzeczy”. Nie uruchamiają się, czy występują błędy grafiki, mulą się (mało fps) itp, itd? Określ swój problem. Co do proca to wątpię, sam mam Athlona 6000+ i nie mam żadnych problemów z grami nawet z tymi starszymi, nawet z roku 2001 i ładnie hasają…Jedyne co, zdarzają się gry, które chodzą stanowczo za szybko, tzn. tak jakby dostały trzykrotnego przyspieszenia, ale to łatwo rozwiązać, więc jeśli masz to samo, to napisz.

ok, np gra Gothic II niechciała sie uruchomic wcale czarny ekran i dowidzenia, Medieval II w wersji podstawowej bez wgrywanych modów zaczoł sie różnic od tego co było przed modernizacją np w okienku które pokazywało obecna date pojawiły sie cyferki 1,2,3, itd przy zmienie kolejnych tur czy to mozliwe zeby oryginalna gra sie tak “poprzestawiała”, po ukonczeniu kampani zablokowane frakcje sie nie odblokowały a powinny co gorsza gra zaczeła przycinac i chodzic tak jak bym zmienił kompa na gorszego ( w bitwach i na mapie kampani ) Empire TW przycina na mapie kampani niemiłosiernie a niemam ustawionych opcji graf na maxa a komp mam taki ze spełnia zalecane wymagania tylko ze w tym przypadku to moze byc wina niedopracowanej gry wysunołem taka hipoteze ze to procek bo na stronie gram.pl w dziale pomocy pisze przy chyba kazdej grze ze jesli sie ma procesora Athlon 64 X2 to moga wystąpic kłopoty z grafiką itp

Hmm, pierwsze słyszę, poza tym mam kilku znajomych, którzy również posiadają 64 i nigdy nie było problemów z samym prockiem jak i grafiką. Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz najnowszą aktualizacje DirectXa. Sprawdź też programem Everest (jest darmowy) temperaturę poszczególnych rzeczy, w momencie kiedy grasz, jak i w “stanie spoczynku” czyli tylko system i nic więcej.

sciągnołem najnowsze sterowniki to co było podane na gram.pl jakis dualcore optimizer itp wtedy dopiero gothic poszedł ale tak jakby przycinał na wyzszych ustawieniach a przeciez mam mocniejszy procek tosamo z medievalem po wgraniu tych sterowników nic sie nie zmieniło gra chodzi zle przycina nawet na małych bitwach no ja tez miałem własnie 64 ale jednordzeniowego 3200+ i byłem bardzo zadowolony dlatego teraz zastanawiam sie czy spowrotem sobie niezmienic sterowniki do karty mam zainstalowane takie jakie byly na plytce instalacyjnej a mam GF9600GT i przed tą wymianą procka gry chodziły pieknie a teraz ■■■■ wiec jesli to jest spowodowane prockiem to ja go wymieniam jesli spowodowane czyms innym to tamto wymienie musze tylko wiedziec

Ale nie rozumiem dlaczego się tak czepiłeś tego procka… Tzn. ja nie wykluczam i tego, ale mówisz że wymieniłeś jeszcze płytę główną, HDD, zasilacz (swoją drogą co to za model, może za cienki jest). No i podaj te temperatury i dobrze by było jeszcze podać loga, chociaż ja nie od tego…

wczesniej miałem zasilacz 350 W teraz wmieniłem na mocniejszy i na tym starym zasilaczu który miałem od 5 lat wszystko było dobrze a uczepiłem sie procka bo tak jest napisane na stronie gram pl niewiem moze niemam racj ale moze to byc spowodowane tym ze starsze gry nie są przystosowane do dwurdzeniowców i obsluguja tylko jeden rdzen

a da sie sprawdzic sprzet programami CPUID albo HWiNFO32 BO MAM JE JUZ WGRANE

Po pierwsze podałeś tytuły gier: Medieval 2 i Gothic 2… Jeśli to są według Ciebie stare gry, to Ty chyba masz kompa od niedawna :smiley: I nie mówię tu o jakimś starym mario czy wolf3D, ale to są gry sprzed ok. 5 lat, a więc bez przesady, że procek go nie obsługuje, bo ja sam na swoim gram w Gothic 2 bez najmniejszych problemów. Stare gry to możesz zaliczyć te sprzed 2000 roku, to za te Ci nie ręczę czy Ci pójdą. A gry można włączyć tak, aby obsługiwały tylko 1 rdzeń. Jak? Już mówię. Uruchamiasz jakąś grę, naciskasz CTRL+ALT+DELETE, w zakładce procesy znajdujesz tą produkcję i klikasz prawym, następnie dajesz Ustaw koligację i odznaczasz CPU 1. I tyle wracasz do gry, a ona widzi tylko 1 rdzeń. Jeśli masz nadal problem, to nie wina dwóch rdzeni.

gier sprzed 2000 czy 2001 w ogóle nie licze bo one nie pójdą na xp kompa mam od 2004 ( ale prawda jest taka ze w ogóle sie na tym nieznam inaczej bym tu sie nie pytał ) mówiąc nowe gry miałbym namysli jakies z 2009, 2008 jezeli jakas gra jest z 2003 roku i w wymaganiach pisze ze działa na karcie graf z 32 mega albo na pentium III to raczej jest to starsza gra w porównaniu do takiego wiedzmina itp a wymieniłem gry takie jakie mam i takie w jakie grałem bezproblemu przed modernizacjha a po której gry zaczeły chodzic zle bądz wcale temp twardego to ok 36 st, plyty glównej 44 st, procesor graficzny 47 st a procesor 40 st wg everesta wg HWiNFO temp redzeni nieco ponad 20 st