Kłopoty z EXPLOREREM

O PROBLEMIE> Uruchamiam komputer> wszystko chodzi ok> po kilku minutach wszystko momentalnie zwalnia a wrecz sie zawiesza > daje ctrl + alt + del i widze > uzycie pamieci przez explorera jest ok od 50 do 130mb i nigdy nie spada. Daje zakoncz nastepnie uruchamiam na nowo explorera wszystko jest ok ale znowy mija 5 minut i znowu to samo

wgrywanie na nowo windowsa nie pomaga bo problem sie powtarza

mam atxlona xp 1800 i 256 mb ramu ddr 400mhz

co z tym fantem zrobic?

pomocy

pozdrawiam

kamil

Na początek zrób porządny scan kompa na szkodniki.

Przeskanuj jeżeli nie masz to to są darmowe:

avast! Antivirus i Ad-Aware

System przeskanowalem tymi 2 programami + mks vir-em. i nic.

Najczesciej tak sie dzieje jak chce otworzyc jakis film. ale mowie zrestartuje explorera wlacze film i jest ok, ale ogladne jakis film, albo wrzuce nowy po kilku minutach i znowu zabawa w restartowanie explorera.

z gory dzieki za porady

pozdrawiam

KAMIL

Może problem jest w kodekach i przeglądarkach filmów- wyczyść wszytko i posprzątaj i zobacz.

Może trzeba dobrać inny zestaw kodeków.

Wgraj jeszcze dla pewności Pande Platinium 7 uaktualnij i scan i napisz.

System XP z SP2 czy bez.

Może to problem sprzętowy, sterowników karty graficznej, sterowników do płyty, pamięci - sprawdz, zasilacza.

Nie jest to napewno wina kodekow bo mam te same kodeki co kumpel, instalowane w tej samej kolejnosci co u niego.

Nie mam zainstalowanego sp2. a co on tak naprawde daje? oki zaczynam sciagac i jak zainstaluje go to sie odezwe na forum

Z instalacją SP2 to się nie śpiesz - nie rozwiąże problemu.

A masz idealną konfiguracje kompa,sprzęt i sterowniki co kumpel - to że u kumpla chodzą kodeki te, nie znaczy że będzie u Ciebie będą chodzić dobrze.

Zrób czystke z kodeków i śmieci i scan kompa na szkodniki,defragmentacje dysku i czyszczenie rejestru i zobacz co się dzieje np na grach.

Jak nic zostaje najpierw problem sterowników.

  1. SP1 + uaktualnienia + wersja XP

2.Sterowniki płyty

3.Sterowniki karty grafiki.

Rozważ jak nic:

postawienie czystego systemu na nowo - przedtem zrób konserwacje kompa i sprawdzenie dokładne elementów kompa - zmień dysk instalacyjny XP na inny.

Tak szczególnie że kosztuje on 5 zł :wink: :wink: :wink:

:hahaha:

No może nie 5 zł , ale ten za 1 zł na inny za 1 zł - najlepiej zintegrowany z SP1.

dzieki za pomoc

moj problem sam sie rozwiazal -> te przyciecia byly chyba poczatkiem do tego co sie stalo–>

najpierw spalila sie plyta glowna (najprawdopodobniej chipset ) ktory uszkodzil procesor , a jak przelozylem procesor do innej plyty glownej to zepsuty procesor zjaral druga plyte glowna.

to sie nazywa bol

pozdrowienia dla wszystkich co starali mi sie pomoc

kamil