Kłopoty z instalacją LUbuntu

Cześć,

 

Posiadam netbooka z Windows 10. Chciałem zainstalować LUbuntu obok Windowsa, tak z ciekawości. Na początku wybrałem Ubuntu, kiedyś miałem zainstalowanego i było okej. Niestety, obecna wersja nie ma już dawnej lekkości, co było zauważalne (W10 działa o wiele lepiej, jest bardziej responsywny). Stwierdziłem że czas na LUbuntu. Jako że instalator proponował reinstalację, wybrałem tą opcję. Niestety, pojawiły się problemy po restarcie kończącym instalację. Spróbowałem później kolejnych instalacji, tym razem czystych (usunięcie partycji ext4 oraz swap, format na NTFS, łączenie partycji do głównej C, i od nowa instalacja). Niestety, za każdym razem mam te same błędy, już po procesie instalacji która sama w sobie przebiega bez żadnego problemu.

 

Co oznaczają poniższe komunikaty? 

błąd.jpg

Te komunikaty tyczą się sieciówki Broadcoma, a po nich nic nie ma. Jeśli system zatrzymuje się w tym miejscu, proponuje poczekać jeszcze nieco (np. ok. 5 minut). Jeśli nie pójdzie dalej,  wybierz przy starcie inny rodzaj rozruchu, np. tryb “single” i sprawdź, czy system się ładuje. Jeśli tak, sprawdź, czy ta sieciówka nie wymaga przypadkiem doinstalowania firmware’u do działania.

Forum DP to chyba nie jest dobre miejsce na szukanie pomocy :wink:

Dzięki za info ;) 

Info o sterownikach oraz trybie awaryjnym zaskutkowały tym, że udaje mi się zalogować do LUbuntu przez tryb recovery oraz normalny boot. Niestety, pomimo pobrania wszelkich dostępnych aktualizacji, oraz wskazaniu w zakłądce z aktualizacjami oraz sterownikami konkretnych sterowników Broadcom oraz Intel, system i tak zwiesza się na ekranie z komunikatem z pierwszego wiersza

 

Nie wiem czy nie poszukać gdzieś wersji LUbuntu sprzed 1-2 lat, zainstalować, i zaktualizować -> starsza wersja instalowała się bez problemu

Na pewno by pomogło jak byś podał dokładną konfigurację sprzętu.

nie ma sensu się rozpisywać dlatego zapodam linka: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-N150.33191.0.html

Mój sprzęt ma 2 GB RAM, i to jedyna różnica

Sprawa nieaktualna, zrobiłem reinstalkę na wersji 14, poszło bez problemu, system działa od razu. Co ciekawsze, o wiele bardziej sensownie w starszej wersji dało się wybrać połączenie z internetem w trakcie instalacji (w wersji 15 informował o możliwości połączenia, ale jak się klikało w popup to nic się nie działo). Teraz spróbuję zrobić upgrade, mam nadzieję że tym razem LUbuntu będzie bardziej rozgarnięte :slight_smile:

Tylko nie rób upgrade’u od razu do 16.04. Rób po kolei, wersja po wersji.

Jako że nie mam zbyt dużego doświadczenia z pingwnkiem, skorzystałem z podpowiedzi w poniższym linku http://tutorialforlinux.com/2015/02/16/how-to-properly-upgrade-lubuntu-from-14-10-utopic-to-15-04-vivid-gnulinux-easy-guide-2/

 

Zapuściłem proces i pojechałem do pracy, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale nie prędzej niż o 19-tej :slight_smile:

 

dzięki za podpowiedź!

Ja mam takie same problemy przy próbie przeinstalowania systemu z 14.04 do 16.04 oby dwa w lts 

Czyli ponownej instalacji lubuntu 16.04 lts  i nie mam pojęcia dlaczego tak jest  instaluje sie wszystko sprawdzałem na mincie nawet na ubuntu 16.04 z unity wszystko śmiga ale z lubuntu kicha

U mnie na szczęście się powiodło, ale co ciekawe komunikaty wspomniane w poście nadal się pojawiają -> tyle że po paru sekundach system samoczynnie “rusza dalej” i nie przejmuje się jakimiś błędami hehe

Jak widać nie tylko we Windows nowsze jest wrogiem starszego :slight_smile: