Kłopoty z jednoczesną numeracją akapitów i odstępami miedzy nimi

Witam,
Opublikowałem przy pomocy mojego nowego laptopa pierwszy tekst na moim blogu: https://ryszrosz.blogspot.com : Komunikat-Wyjaśnienie z 12.8.2017. Efekt jest bardzo zły: Mam poprostu mam kłopoty z numeracją akapitów, jesli chcę zwiększyć odstępy między poszczególnymi akapitami. Dlaczego? Nie wiem.

Jak to się stało?
Post opublikowałem przy pomocy nowego laptopa. Ponieważ sam nie lubię czytać zbyt zbitych tekstów, chciałem zwiększyć odstępy między akapitami. Wtedy w te odstępy wskoczyły nowe numery. Kiedy chciałem skasować te niepotrzebne numery, kursor wracał do poprzedniego akapitu, ale numer zostawał. Poprzednio (na starym komputerze) z tworzeniem odstępów między akapitami nie miałem żadnego problemu.
Jeśli Państwo zechcecie zajrzeć na mój blog, zobaczycie jak to wygląda: Komunikat-Wyjaśnienie z 12.8.2017 przekonacie się Państwo, że efekt jest bardzo zły.
Czy możecie mi Państwo pomóc w tej sprawie? Mam Windows 10, 5 korzystam też z Libreoffice 5.3
dickkor

Podwójny ENTER wyłącza automatyczne numerowanie w danej linii.
Pierwszy enter utworzy nowy numer, a drugi go zwyczajnie skasuje.
W ten sposób nie zaburzysz numeracji w automatycznej liście numerowanej.

Druga sprawa to przenoszenie bloku tesktu.
Masz przykładowo tekst:
aaaaaa X bbbbb
i od “X” chcesz przenieść np. 2 linie niżej i wcięcie zrobić.

W takim wypadku Enter > Backspace > Enter > Backspace > Tab

W skrócie jeżeli masz pusty numer bez tekstu obok to ponowne wciśnięcie ENTER kasuje ten numer, a jeżeli obok numeru jest tekst to Backspace skasuje Ci numer.

Poza tym z automatycznej numeracji możesz “uciekać” klawiszem F12, ale minus jest taki, że tekst z tak wyłączonym numerowaniem nie zachowuje się jako blok tekstu i przy robieniu wcięcia np. Tab wzięcie będzie dotyczyć tylko pierwszej linii tego tekstu.

Jeżeli nie chcesz, żeby przeniesienie części tekstu do następnej linijki wywołało nowy numer to zamiast ENTER użyj ALT+ENTER.

Witam,
Bardzo Państwu dziękuję za szybką odpowiedź na moje zapytanie. Jednocześnie bardzo Państwo przepraszam, że odpowiadam z pewnym opóźnieniem. Ja poprostu nie wyrabiam się czasowo: W zeszłym tygodniu musiałem wgrać program antywirusowy. Jednocześnie musiałemłe skończyć i opublikowac aktualny post na nowym laptopie. Do tego doszły pewne uciążliwe dolegliwości trawienne. Dla mnie nie jest to latwe, bo mam małe doświadczenie w zakresie obsługi komputera internetu i żadnego doświadczenia w zakresie obsługi laptopa.
Pozdrawiam,
diickkor