Klopoty z polaczenie 2 komputerow

mam internet połączony do rutera a od niego kablem do PC a wi-fi do laptopa ostatnio w laptopie internet niby jest a niema … pojawia i znika po połączeniu kablem Jest Internet. karty wi-fi od laptopa nie wykrywa w PC ruter Tp-link a klucz USB do lapka air live Pomocy.

aktualizacja: sieć jest wykrywana wi-fi, ale nie może się komputer połączyć.

Na przyszłość pisz wyraźniej i bardziej zrozumiale pod względem językowym i stylistycznym. A teraz moje rozwiązanie:

Pewnie twoja sieć WiFi jest zabezpieczona jakimś protokołem np. WEP. Więc w twoim laptopie wyświetla się komunikat że połączenie z internetem można nawiązać jednak jest ono ograniczone z powodu że hasło nie zostało wpisane lub zostało wpisane i jest niepoprawne. Jeżeli posiadasz to hasło to w trakcie próby połączenie z internetem na lapotopie wpisz to hasło dokładnie, liczą się również wielkości liter.

Trojan sory napisze wyraźniej

antena wi-fi ----> ruter z wi-fi(bez szyfrowania) —> skrętką do PC(win 7)

antena wi-fi ---->ruter z wi-fi(bez szyfrowania) —> wi-fi do Lapka (win XP)

antena wi-fi ---->ruter z wi-fi(bez szyfrowania) —> fon z wi-fi

I tak PC łączy się bez problemu

Fon łączy się bez problemu

lapek nie może sie połączyć albo nie widzi albo mu zasięg ucieka a jest metr od rutera obecnie…

Lapek nie łączy się:/

3x antena wi-fi to ta sama antena

3x ruter to ten sam ruter ale dla rozjaśnienia to tak rozpisałem.

Raczej wątpię żęby to było wyraźniej :stuck_out_tongue: Ale może komuś to rzeczywiście pomoże. Poza tym jeśli ma sieć szyfrowaną jakimś protokołem to twoje rozwiązanie nie wnosi nic do tematu :smiley:

znalazłem przyczynę ruter się zwiesił i wi-fi nie wysyłał po Wył. i wł. do prądu zaczęło wszystko z powrotem chodzić.

prawdopodobnie masz ustawione wiele połączeń w XP i dlatego masz problem z połączenie pousuwaj zbędne sieci (Start > Ustawienia > Panel sterowania > Połączenie bezprzewodowe) należy wybrać zakładkę “Sieci bezprzewodowe” i tam usunąć wszystko oprócz sieci do której jesteś obecnie połączony no chyba ze zmieniałeś coś w konfiguracji WiFi to najlepiej usuń i połącz się ponownie .

07.jpg

ma być tylko dostępna jedna siec a nie jak obrazku 2 lub u ciebie więcej

gdyby to byle takie proste problemy jak wy dajecie rozwiązania to bym nie pisał. a do ustawień sieci by była jedna to doszedłem z 6 mc temu… nic nie pomagało za każdym razem re konfiguracja sieci:/