Kłopoty z programem recovery disc creator - vista

witam

mam zainstalowaną oryginalną wersję windows Vista home premium. Była zainstalowana z laptopem kiedy go kupowałem( w sklepie). Dostałem tam informację, że oryginalna wersję mogę pobrać z internetu, podając oryginalny klucz, który także posiadam. Skąd mogę taka wersję pobrać ?

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Jaki firma wyprodukowała komputer? Bo pewnie chodziło że pobierzesz sobie recovery która ma znów pełno syfu. Mogę powiedzić Ci tyle (z powodu charakteru forum) w necie jak dobrze poszukasz to znajdziesz torrent z vista SP1 home premium PL nie ruszoną (kopia 1:1 z oryginalnej plytki). Klucze oryginalne wchodzą bez problemu. Masz wtedy legalny, czysty system.

Jeśli masz jakiegoś kolege, który ma płytke z Vistą to możesz ją pożyczyć i zainstalować system. Nośnik nie musi być z Vistą Home Premium, może być jakakolwiek wersja. To samo z Service Packiem.

mam laptopa firmy Toshiba Satellite L300. Recovery miałem zainstalowane z tego co pamiętam. Sprzedawca na pewno mówił o systemie. Mógłbyś podać jakiś link, bo nie wiem czy znajdę dobrą wersję. :slight_smile:

Komputer powinien mieć płytkę lub partycję recovery. Jak przywrócić system do stanu fabrycznego, to pisze w instrukcji obsługi.

wlaśnie niestety musiałem sformatować dysk d (moja druga partycja), na którym były pliki potrzebne do przywrócenia systemu :frowning: i program recovery nie działa

Pliki od recovery są na ukrytej partycji.

Poczytaj sobie instrukcje obsługi laptopa i skończą się twoje problemy.

Tak, ale nie koniecznie będzie klucz pasować.

W każdym razie po włączeniu programu Recovery, pojawia się komunikat: " utworzenie dysku do odzyskiwania jest niemożliwe

Nie odnaleziono folderu odzyskiwania dysku twardego na drugim dysku pierwszego dysku twardego. Brak prawidłowego środowiska odzyskiwania dysku twardego na tym komputerze. "

co mogę zrobić, aby znów móc korzystać z programu recovery ?

Czy ty masz na pewno płytę recovery.Czy program do uruchamiania partycji z recovery.Przecież jak nazwa wskazuje płyta recovery to jest płyta razem z systemem (obrazem systemu).I jeśli coś padnie to można łatwo odtworzyć z niej system ,Płyty Recovery są o wiele lepsze od nośników pudełkowych.Nie ważne ile razy reinstalujesz nie potrzebujesz telefonu ani neta.Przecież są programy na tym portalu do wywalania niepotrzebnych programów,dodatkowo przeczyścić z głową rejestr i macie to samo.Zainstalujcie co wam konieczne zróbcie obraz systemu,co chwile coś takiego dodają do czasopism komputerowych i to naprawdę solidne programy.I macie swój Backup w razie czego,Vista jest dobrym systemem ale trzeba ją z głową obsługiwać.

Nie mogę się z tym zgodzić. Do płyt/partycji recovery producenci walą pełno nikomu niepotrzebnego softu a jak masz płytkę to instalujesz sam wszystko, aktywujesz system i robisz obraz dysku i nie ma problemu z limitem aktywacji systemu.

SyntaxError napisał i nie ma problemu z limitem aktywacji systemu.

A co Recovery tak jest.Tak się składa ze mam Recovery od Toshiby z laptopem nie wymaga ani klucza ani aktywacji.System siada przywracam z płyty i gotowe.Płyta Recovery to inaczej obraz systemu zgrany dla konkretnego modelu laptopa.Co do wyłączenia zbędnych usług,oraz wywalenia zbędnych programów z systemu i autostartu oraz przeczyszczenia rejestru.Poradzi sobie w miarę doświadczony użytkownik.

no niestety nie dostałem żadnej płytki recovery z komputerem :frowning: Miałem tylko taki program w systemie.

Taką płytę musisz zrobić sam, w przeciwnym wypadku dzwonisz do serwisu aby wysłali Ci płytę albo RecoveryDVD albo z czystym systemem. W tym wypadku licz się z ewentualną opłatą za wysyłkę.

Jakoś zdarzało mi się na kilku komputerach, głównie laptopach wywalać ten cały syf z preinstalowanych Vist i Sevenów, przeczyszczałem system, rejestr i system chodzi jak po czystej instalacji, więc jak się chce to się da.

Pozdrawiam!

dziubi122 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.