Kłopoty z wentylatorem w Californii Access 9600

(Starlighton) #1

Witam mam problem z łożyskiem wentylatora (?). Mam tego notebooka od blisko 4 lat. Po 2,5 roku (w grudniu) popsuł się wentylator więc wysłałam komputer do serwisu. Po blisko miesięcznych zmaganiach dostałam go z powrotem i działał normalnie. Wczoraj zaczął wydawać te same dźwięki co kiedyś. Minęło trochę ponad pół roku. Mam takie pytania:

1. czy mogę żądać naprawy gwarancyjnej w związu z tym że najwyraźniej słabo go naprawili w grudniu (prawdopodobnie wsadzili jakąś słabą lub używaną część)

2. czy jest możliwość kupienia gdzieś podzespołów - tanio

Za pomoc dziękuję

(JNJN) #2

Jeśli masz gwarancję na usługę,to podejrzewam że max 3 miesiące od dnia naprawy - poczytaj.

Szukać wentyla jak wiesz jaki,sklepy,Allegro,serwisy lub dać zlecenie do serwisu na wymianę na nowy.

(Peter3200) #3

Możliwe ze masz za wysokie oproty wiatraka poszukaj programu który zmniejsza obroty wiatraka podaj jaką masz płyte g

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 9:59

jak masz gigabyte to użyj easy tune

(Starlighton) #4

Komputer brzęczy a po przjściu w stan wstrzymania słychać odgłos jakby przejchać palcem po grzebieniu. Narazie jest cicho ale ostatnio to robiło się coraz głośniejsze. Jeżeli to tylko problem z ustawieniami to byłoby super. Gdzie znależć nazwę płyty głównej bo w Menadżerze urządzeń nie widzę????

(JNJN) #5

To lap.

Co Ci dadzą programy jak wentyl uszkodzony lub zakurzony,a może coś wciągnął w łopatki.

Sprawdź CD do lapa,może masz aplikacje monitorującą pracę lapa to zainstaluj.