Kłopoty ze skutecznym zamknięciem uTorrenta

Windows 7 Home Premium (legalny) - uTorrent 3.0

Po zamknięciu programu uTorrent pokazuje się okienko z potwierdzeniem zamknięcia uTorrenta. Niby program jest zamknięty, ale nadal w menadżerze zadań istnieje jako otwarty. Ponowne uruchomienie nie jest możliwe bez restartu komputera lub zamknięcia procesu w menadżerze zadań. Ściąganie tym programem - bezproblemowe. Program był instalowany na czystym systemie, zaraz po “naprawie” przez format. Czy może być to jakiś błąd programu wersji 3.0 czy systemu?

Byłbym wdzięczny za podpowiedź jak mogę poradzić sobie z problemem.

Chyba najprostszym rozwiązaniem będzie reinstalacja. Czy tego sposobu już próbowałeś?

Tak, próbowałem. Efekt ten sam, czyli be. Próbowałem podpatrzeć jak zachowuje się w tej sytuacji BitTorrent 7.2.1. Otóż po zamknięciu po ok. 2 sek znika wpis w menedżerze zadań czyli ok.

Ten sam objaw miałem już na poprzednio postawionym win7, więc wykorzystałem okazję, by zobaczyć działanie uTorrenta. Został on zainstalowany jako pierwszy zaraz po windowsie, ponieważ nie zamykał się, to po ponownej instalacji win7 został zainstalowany w dalszej kolejności i to samo.

Sprawdzałeś jak zachowuje się starsza wersja?

Spróbuj tego rozwiązania:

Spróbowałem zainstalować wersję 2.2.1. Tam jest wszystko ok. parametr"net.disable_incoming_ipv6" jest ustawiony na “false” ale działa.

Wróciłem do wersji 3.0 - zmieniłem parametr na “true” i na razie działa dobrze, więc to chyba było to. Póki co, dzięki serdeczne za poradę.

Dodane 05.08.2011 (Pt) 14:53

Póki co, niesprawność powróciła. Po 2 godzinach używania uTorrenta 3.0 nadal nie zamyka się prawidłowo. Zmiana parametru j.w. nic nie daje.