Klucz Do Windows'a 7

Mam problem. Mianowicie miałem orginalnego Windowsa 7 Home Premium razem z pudełkiem instrukcją i płytą. Wczoraj postanowiłem że sformatuję komputer . Kiedy to zrobiłem okazało się że nie mam klucza do win 7 . Po prostu nie ma go na pudełku. Komputer składam mi informatyk i on wszystko instalował ja tylko dostałem komputer razem z pudełkami itp. Da się jakoś inaczej znaleźć ten klucz jeśli system został juz odinstalowany ( nie wiem np z płyty) .

Jeśli nie to chyba jestem w dupie i będę musiał zabulić te 3 stówki tak??

Jeśli nie posiadasz naklejki COA z kluczem i system został skasowany z dysku to ja nie widzę opcji jak odzyskać numer seryjny.

Odzyskać?? Czyli jak?

Czytaj dokładnie:

Wg. mnie jedyne co ci pozostaje to znaleźć naklejkę COA lub opakowanie po Windowsie. Nic innego chyba nie wymyślisz.

aha. Czyli będę musiał zabulić tak??

Dodane 26.08.2012 (N) 20:16

Mam opakowanie ale naklejki nie ma.

A nie masz naklejki na obudowie?

Może kontakt z informatykiem który to składał ?

Jest zawsze szansa że gdzieś, np w środku obudowy przez co jest niewidoczna, nakleił jednak naklejkę COA.

Można też sprawdzić na dowodzie zakupu (faktura lub paragon) czy jest pozycja z licencją na system operacyjny i na tej podstawie próbować uzyskać klucz aczkolwiek tu nie wiem jak by wyglądała procedura

No chyba że był tak uczynny że zainstalował piracką wersję to wówczas trzeba kupić system

Mam kontakt ale komp był składany w marcu więc wydaję mi się że to nic nie da

Jak jest kontakt ze “składaczem” to od tego bym zaczął i poszukałbym dowodów zakupu… jeśli takie oczywiście były

Poniżej link do strony Microsoftu na której pisze co jest dowodem licencji. Takie też elementy winny być dostarczone.

Jeśli nie były to pozostaje próba kontaktu ze składaczem i wyjaśnienia tematu oraz ewentualny zakup licencji

http://www.microsoft.com/sam/pl/pl/lic_doc.aspx

jeśli mam tylko te orginalne media i instrukcje to to coś da??

Zawsze można spróbować.

Masz na paragonie, fakturze pozycję z Windowsem?

Naklejkę z COA masz naklejoną na obudowie.Poszukaj.Może jest gdzieś pod spodem.

Nie każdy nakleja COA na obudowę.

nom raczej mam . Fakture znajde.

Skontaktuj się koniecznie z firmą/informatykiem który Ci składał komputer. Jeżeli to nic nie da, to spróbuj z supportem Microsoft ( 0801 802 000 lub 22 594 19 99 ) , ale nie wiem czy w takim przypadku nie zaproponują Ci zakupu nowego klucza…