Klucz do windowsa nie działa

Witam.

Mam laptopa z naklejką i kluczem od windows xp home edition.

Chciałem przeinstalować windowsa na świeżego.

Ściągnąłem windowsa z sieci i podczas instalacji chciałem wpisać oryginalny klucz lecz nie chciało mi go przyjąć.

Laptop ma z 5 lat więc klucz jest trochę stary ale powinien chodzić. Próbowałem zainstalować windows xp home edition.

Czemu nie chce mi przyjąć klucza?

Z góry dzięki za pomoc.

Pewno klucz jest do windowsa w wersji dedykowanej dla tego laptopa albo ściągnąłeś windowsa w wersji dedykowanej dla studentów gdzie na płytce masz kilka wersji systemu i wybierasz którą chcesz zainstalować - w takich przypadkach twój klucz nie będzie pasować.

Zadzwoń do MS.

wersji Windows XP home jest parę chyba

BOX

OEM

i jeszcze inne

więc nie wiadomo do jakiego Windowsa to jest klucz

ja właśnie chce zainstalować na tym laptopie go którego należy klucz.

To już zdążyłeś napisać. Zadam więc pytanie inaczej: jaki dokładnie napis widnieje na naklejce COA (dokładniej: jakiego koloru jest ta naklejka i czy widnieje na niej nazwa dystrybutora oem sprzętu).

pisze DSG limited edition

naklejka błękitno, zielona

A czy jak zainstaluje windowsa bez wpisywania klucza na 31 dni to czy mogę legalnie sprzedać laptopa z tym systemem?

W takim razie masz szanse że uda ci się zainstalować Windows z nośnika OEM.

Laptopa tak - ale opisywanie go jako “laptop z systemem” - to … świństwo takie same jak to którego dopuścił się sprzedający ci laptopa bez dokumentacji i nośników. (w zasadzie - w tym momencie można by uznać że system - nawet jeśli na nim był zainstalowany przestał spełniać wszystkie wymogi autentyczności).