Klucz do XP pro nie pasuje?

Mam taki problem. Musiałem przeinstalowac XP. Więc pożyczyłem płytke z takim właśnie systemem od znajomego(moja mi zgineła podczas przeprowadzki), po czym zabrałem sie do instalacji. Wszystko ładnie pięknie ale jak przychodzi do wpisania klucza (mam swój) wyskakuje okienko że jest nie przwidłowy?!?! czyzby był on przypisany do płytki? Chyba nie. A może w tym róznica że moja nie miała żadnego SP a ta ma SP2?? Pomóżcie.

Klucz jest przypisany do wersji systemu (bulid o ile się nie myle) i nie będzie pasował na innym.

Problem może wynikać z jakiego typu płytką mamy do czynienia. Wersje OEM nie pasują do BOX. A co do tego SP2 to też może tu być coś w tym.

możesz zadzwonić do MS i poprosić o duplikat płytki.

Jeszcze dla informacji: załatwienie duplikatu od MałegoMiękkiego to mniej więcej miesiąc czasu, potrzeba duuużo formalności, oryginał Faktury zakupu/paragon na Windows’a, zgłaszasz to do sklepu w którym zakupiłeś komputer + system i czekasz.

młodyinf ,

a spróbuj zintegrować SP3 z płytą Windows od kolegi. Jest tam opcja do instalacji bez klucza, czyli może też da się zastosować dowolny legalny klucz (od innego buildu).

R.

Klucz XP Pro OEM pasuje do każdej płytki XP Pro OEM, klucz XP Home OEM pasuje do każdej płytki XP Home OEM. XP BOX mają jeszcze inne klucze/płytki. Natomiast czy to płytka polska, czy angielska, czy RTM, SP1, SP2, SP3, to nie ma znaczenia.

Widocznie owa płytka to nie XP Pro OEM, więc klucz nie pasuje. Albo też błąd we wpisywaniu klucza, albo klucz nielegalny i zablokowany w którymś servicepacku.

Dziękuje wszystkim za pomoc. Któraś płytka z kolei pasowała(żadna to przyjemność dzwonić do nich późnym wieczorem żeby ją pożyczyli) i juz wszystko gra .

Jeszcze raz dziekuje.

Teraz tylko trza trochę go odchudzić i zainstalować potrzebne rzeczy…

Pozdrawiam