Klucz do xp

Witam. Mam taki problem: dostałam od siostry płyte z oryginalnym xp home edition, który kupiła w sklepie. Jej komputer dawno nie istnieje i nie ma naklejki z kluczem, a rachunek też wyrzuciła, stad moje pytanie czy jest jakiś sposób na odzyskanie klucza do tej oryginalnej płytki? Z góry dziękuje za pomoc :frowning:

Jeżeli to wersja OEM to i tak nie można jej przenieść na inny komputer.

Jeżeli nie ma ani naklejki ani dowodu zakupu to nie masz możliwości udowodnienia legalności systemu.

A klucza nie odzyskasz bo na płycie go nie ma zapisanego.

jeśli jest wersja OEM, to po instalacji na tamtym, nie istniejącym komputerze, Windows został do niego przypisany. Nawet jak byś miał klucz, to instalacja na innym komputerze nie będzie legalna.

a jak dowiedzieć się czy to jest wersja OEM? bo jestem poczatkujaca w tych sprawach?

Prawnie tak, ale jeśli przekleisz naklejkę i zainstalujesz na swoim komputerze jej system (jeśli nie jest to XP SP2/3 to przegraj od kogoś innego z oryginału) i zainstaluj. Podczas aktywacji systemu który musisz zrobić telefonicznie zaznacz że jest zainstalowany tylko na 1 stanowisku. I tyle będzie wtedy legalny tzw. przeniesienie licencji.

Najeżdżasz kursorem na ikonę mój komputer prawy przycisk myszy i w ogólnych pod nazwą dla kogo jest zarejestrowane będziesz miała numer po pierwszym numerze za kreską jeżeli to jest oem będzie ci pisało coś w tym stylu :

34253-OEM-9786453-42759 <- TO TYLKO PRZYKŁAD OEMU

63458-435786-2345153 A TO PRZYKŁAD LICENCJI MSN

Dodane 05.04.2009 (N) 14:15

Piszesz takie bzdety że aż przykro je czytać :stuck_out_tongue: :lol:

System XP ma to do siebie że trzeba go aktywować za każdym razem jak wymienisz jakiś z istotnych elementów w komputerze tj;

kartę graficzną, dysk twardy, procesor, płytę główną. Więc nie pisz głupot bo jak takie bzdety słyszę to otwiera mi się nuż w kieszeni.

Poza tym wszystkie elektroniczne rzeczy ulegają naturalnemu zużyciu i usterką i dlatego je się wymienia .

JUŻ WIDZĘ TE TABUNY LUDZI KTÓRZY BIEGNĄ DO SKLEPU ŻEBY KUPIĆ SOBIE ORYGINALNEGO XP-ka LUB VISTĘ PO KAŻDORAZOWEJ WYMIANIE POWYŻSZYCH CZĘŚCI CHŁOPIE STUKNIJ SIĘ DWA RAZY W CZOŁO ZANIM COŚ NAPISZESZ :lol:

Poza tym to co napisałeś jest prawdą tylko w połowie bo instalacja XP-ka nie była by legalna tylko wtedy gdyby była równocześnie zainstalowana na innym komputerze jednakże istnieje odstępstwo od tej reguły prawo własności można przenieść na inną osobę w przypadku odsprzedania XP-ka innej osobie i opłacenia podatku Vat we właściwym dla niej Urzędzie Skarbowym, przez osobę kupującą. Co nie zmienia faktu że nowy użytkownik musiałby otrzymać od osoby sprzedającej XP-ka z nalepką legalizacyjną na której znajdował by się klucz instalacyjny.

Gościu! , tu chodzi o kod, który się wpisuje w trakcie instalacji XP-eka, bez niego jej nie dokończysz, a co za tym idzie nie zobaczysz ikony Mój Komputer, Pulpitu Windows, Menu Start, itd. #-o

Tylko ten system jest na płycie on w tym momencie jest nie zainstalowany, tak jak piszesz to sprawdze system ten co mam w tej chwili zainstalowany na swoim komputetrze a ja chciałabym właśnie zainstalowac od siostry tego oryginała co nie mam klucza do niego

Piszesz takie bzdety że aż przykro je czytać.

Przecież człowiek napisał, że dostał windowsa na płycie i nie ma numeru S/N, a komputer na którym był zainstalowany już nie istnieje.

Jaki ma wpisać numer przy instalacji? nikt mu przecież nie da swojego legalnego numeru.

Każdy z podzespołów ma określoną wagę punktową, płyta główna ma tych punktów najwięcej.

po przekroczeniu odpowiedniej ilość punktów aktywacja może być znacznie utrudniona, właściwie pozostanie tylko telefoniczne uzgodnienie z operatorem infolini.

Ale w tym przypadku człowiek ma tylko samą płytę, żeby próbować w ogóle aktywować system musi podać podczas instalacji numer s/n, a tego nie ma.

Za pierwszym razem nie doczytałem że nie masz naklejki. Jeśli masz tamten komputer (lud sam dysk twardy) to są programy do sprawdzania klucza, jeśli jest na nim Windows jeszcze. Inny sposób to musisz mieć numer COA to wtedy MS jest w stanie odesłać ci odpłatnie naklejkę. COA wpisz w google.

Mniej emocji - więcej merytorycznej dyskusji.

Pierwsze ostrzeżenia już zostały przyznane - mam nadzieję, że kolejnych nie będzie.

może masz chociaz pudełko od tego xp?? Tam powinno być napisane jaka to wersja.

no a jeśli nie to nie legalnej możliwości sprawdzenia jaka to wersja

Nośnik nie jest przypisany do konkretnej wersji licencyjnej, z tego nośnika możesz zarówno zainstalować system w wersji BOX jak i OEM, jeżeli piszesz:

to niestety nie ma możliwości odzyskania klucza z nieistniejącej stacji roboczej, komputera.