Klucz HKCR\FileType - co zawiera?

Witam,

 

Zastanawia mnie znaczenie klucza FileType w HKEY_CLASSES_ROOT.

Szukałem i nie mogę znaleźć.

Jakie informacje przechowuje ten klucz?

96828e342a2d1bbdm.jpg

Jest podkluczem klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\Software. Informacje przechowywane w tym kluczu gwarantują uruchomienie poprawnego programu podczas otwierania pliku przy użyciu Eksploratora Windows. Czasami dla tego klucza używa się skrótu „HKCR” . Począwszy od systemu Windows 2000, te informacje są przechowywane w obu kluczach, HKEY_LOCAL_MACHINE i HKEY_CURRENT_USER. Klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes zawiera ustawienia domyślne, które mogą stosować się do wszystkich użytkowników komputera lokalnego. Klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes zawiera ustawienia, które zastępują ustawienia domyślne i stosują się tylko do użytkownika interaktywnego. Klucz HKEY_CLASSES_ROOT przedstawia widok rejestru, który scala informacje z tych dwóch źródeł. Klucz HKEY_CLASSES_ROOT dostarcza ten scalony widok również dla programów zaprojektowanych dla wcześniejszych wersji systemu Windows. Aby zmienić ustawienia dla użytkownika interaktywnego, zmian należy dokonać w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes, a nie HKEY_CLASSES_ROOT. Aby zmienić ustawienia domyślne, zmian należy dokonać w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes. Jeśli użytkownik zapisze klucze w podkluczu klucza HKEY_CLASSES_ROOT, system przechowuje te informacje w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes. Jeśli użytkownik zapisze wartości w podkluczu klucza HKEY_CLASSES_ROOT, a ten podklucz już istnieje w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes, system będzie przechowywał te informacje w tym kluczu, a nie w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes.  ze strony http://support.microsoft.com/kb/256986/pl

Dobrze, ale teraz przeczytaj jeszcze raz mój wpis.

Jest wyraźnie napisane FileType w HKEY_CLASSES_ROOT , więc HKEY_CLASSES_ROOT\FileType.

Nie szukałeś. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/cc144148(v=vs.85).aspx

Określa jaki program mam uruchamiać jaki plik. Więcej w linku, który dałem (mam nadzieję, że angielski ci nie szkodzi :D)

Właściwie nie, to nadal nie to.

Chodzi o FileType w HKCR, a nie o ‘file types’.

Daj z nim screena, gdyż np. u mnie go nie ma

No przecież od początku jest…

Z całego pulpitu z całym regeditem