Klucz instalacyjny z naklejki laptopa a płyta z systemem

Witam

Dostałem laptopa Acer Aspire 1690 żeby przeprowadzić reinstalację systemu bez skorzystania z recovery. Chcę na nim zainstalować Windowsa XP z mojej płytki i aktywować go kluczem instalacyjnym z naklejki laptopa. Czy to możliwe? Dodam, że klucz instalacyjny z tej naklejki obejmuje Windowsa XP Home, czyli tą samą wersję którą chcę na nim zainstalować z płytki.

Pozdrawiam.

Wydaj mi się, że tak.

Sam tak robię z moim Benq JoyBook A52. Z recovery wgrywa się masa syfu tzn. aplikacji dostarczonych przez producenta. Po pierwsze są bezużyteczne a po drugie są to wersje tak czy siak z 2008r. więc instaluję system normalnie, z mojej płytki (Win Xp SP2, jak kupowałem nie było SP3 jeszcze a laptop z recovery ma SP3) i podaję klucz z naklejki laptopa, nie ma problemu z aktywacją. Wszystkie narzędzia microsoftu (np. update) rozpoznają system jako legalny, jak to ktoś ostatnio tutaj na forum napisał - nie ważny jest krążek tylko licencja.

Można. Klucz świadczy o legalności systemu, płytka to tylko nośnik, zawsze może się zniszczyć i w tedy możesz użyć innej, dlatego to klucz jest ważny. Zanim zrobisz format, uruchom instalacje z płyty, nie formatuj komputera, i sprawdź czy klucz będzie pasował do płyty bo może się zdarzyć tak (chociaż nie powinno) że nie będzie pasował.

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

tam jest vista ale i tak warto poczytać

matthias ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Przetestowane w praktyce i powiem, że zadziała.

Co jeszcze - proponuję zakleić taśmą naklejkę z kluczem produktu, bo za pewien czas klucz może się nieczytelny.

Ogólnie dlaczego nie warto używać systemów preinstalowanych i co daje instalacja czystego Windows: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Klucz instalacyjny zadziałał bez problemu, dzięki :slight_smile:

Co ciekawe, poprzedni system został widocznie zainstalowany z płytki przeznaczonej do jakiegoś laptopa Fujitsu Siemens :slight_smile: