Klucz licencyjny OEM a czysta wersja Win7

Czy klucz licencyjny do Win7 Home premium OEM będzie pasować do czystej wersji systemu Win7 Home premium?

Musisz pobrać z internetu kopię 1:1 Windowsa na którego masz licencję i wszystko będzie jak najbardziej w porządku.

W większości pasował jak instalowałem na takim kluczu, w przeciwieństwie do XP gdzie wiecznie był z tym problem.

Dla pewności przed reinstalacją poleciłbym wykonać kopie aktywacji systemu, gdyby klucz nie został przyjęty będzie można go aktywować z backupu.

Lub telefonicznie. Wiem, zajmuje to troszkę więcej czasu, ale przynajmniej jest to zrobione tak jak należy.

 

 

Ważne, aby system był w tej samej edycji, na którą masz klucz, czyli jeśli Home Premium, to musi być Home Premium. Druga rzecz to obraz systemu nie może być modyfikowany, musi być jak malin wspomniał 1:1.

wziąłem czystego Win7 home premium x64 sp 1 (zapewne powinienem wziąć win7 home premium x64 sp1 OEM bo mam lapka samsunga).

A klucza z naklejki nie przyjmuje? Spróbuj kilka razy, ostatnio acer znajomego nie chciał aktywować sie za pierwszym razem, ale przy drugiej próbie aktywacja sie powiodła.

Kopii aktywacji nie zrobiłeś?

Recovery masz czy skasowane?

 

Czyli kod wygenerowany w trakcie połączenia nie aktywował systemu? Proponuję rozmowę z konsultantem MS, który wygeneruje działający kod.

mam kopie recovery w razie czego, system telefoniczny powiedział mi, że jest jakiś błąd, gadałem z konsultantem ale amerykańskim(lub UK) i powiedział, że nie może pomóc bo mam system OEM, więc musze się, w moim przypadku, z samsungiem kontaktować. Poczekam jeszcze do poniedziałku wtedy z polskim konsultantem pogadam.

 

W samsungu powiedzieli mi, że oni nie mogą mi pomóc jedynie co mogą to zaoferować kupno nowego Win7…

Jeśli system jest legalny i masz klucz z naklejki to muszą ci aktywować system telefonicznie. Nie wiem jak teraz w weekend, spróbuj może w poniedziałek i dzwoń do polskiego oddziału MS. Spróbuj jeszcze raz aktywacji telefonicznej z automatem. Jeśli się nie powiedzie to automat powinien zaproponować połączenie z konsultantem, który powinien wygenerować działający kod (przynajmniej jakoś tak to do niedawna jeszcze działało).

 

 

Pff.