Klucz licencyjny Office 2007 EN a Office 2007 PL, czy legal

witam wszystkich,

Możliwe, że gdzieś na forum już został poruszony ten temat jednak nie mogę się doszukać rozwiązania mojego problemu.

Mam Offica 2007 Home and Student ( jak widać po angielsku), mam również wersje trialową offica 2007 z Gazety Prawnej. Chciałem zapytać czy podczas instalacji mógłbym podać mój serial do kopii otrzymanej z Gazetą Prawną licząc się z tym, że zostanie odblokowana tylko cześć Domowa i dla Studentów? Czy taka operacja jest w ogóle możliwa? Jeśli tak czy mój Office bedzie legalny? Jeśli jednak nie to czy jest jakaś możliwośc spolozniowania tego angielskiego?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Możesz to zrobić,na tym angielskim serialu,żeby mieć pewność ściągnij trial z MS Polska i aktywuj.Tak żeby wersje się zgadzały.Nie będzie to nielegalne. :wink:

Witam,

Skąd ta pewność Panie semtex , o ile mi wiadomo angielski klucz Office nie zaskoczy na polskiej installce, a co do legalności też bym się spierał, jakbyś mógł to rzeczowo udowodnić a nie tylko słowami byłbym wdzięczny;)

Pozdrawiam

zamora86 , Zmień tytuł by był związany z problemem korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

wersji językowej zmienić nie można w licencji produktu jest wyraźnie zapisane że mamy prawo do jednorazowego wyboru wersji językowej, więc jaką wersje językową zakupimy z takiej należy kożystać, wersję językową można do woli zmieniać jeżeli posiadamy pakiet MLP

Mam Office 2007 na 3 stanowiska,zakupiony w Polsce,zainstalowany na 2 stanowiskach,po jakimś czasie potrzebowałem 3 stanowiska po Niemiecku,postanowiłem zaryzykować przed zakupem wersji,o której wspominałem,pobrałem z MS De.trial, “polski” klucz został zweryfikowany poprawnie,aktywacja online przebiegła bezproblemowo.Dlatego jestem pewien że kraj pochodzenia klucza nie ma znaczenia w tym wypadku.Co do legalności wyżej wymienionego postępowania,gdyby MS nie dopuszczał takiej możliwości to aktywacja nie powiodłaby się.Napisałem “nie będzie to nielegalne”,proszę czytać ze zrozumieniem.

semtex Wydaje mi się, że zrozumiałem Twój wpis i zadałem konkretne pytanie;)

Zgadza się niezDarek , poniżej cytat z końcowyej umowy licencyjnej EULA dla użytkowników domowych.

Z powyższych zapisów wynika, iż taki ruch, może i technicznie wykonalny, nie będzie do końca legalny.

a oto co odpisała “specjalistka” z MSInfo:

Tak więc takiego typu akcje wg umowy licencyjnej oraz informacji MS “nie są legalne” semtex

No to nie pozostaje mi nic innego jak przyznanie się do błędu.Zwracam Honor.

Jedyne co mi nie daje spokoju to praktyki MS,w tym wypadku zostałem w jakimś stopniu piratem,gdzie za każdym razem kupuję licencjonowane oprogramowanie,jeszcze nigdy nie pobrałem craka czy innego keygena.W zasadzie MS sam przyczynia się do wspierania procederu,z którym walczy.Ale to już inna historia.