Klucz licencyjny Office 2007 EN a Office 2007 PL, czy legal


(system) #1

witam wszystkich,

Możliwe, że gdzieś na forum już został poruszony ten temat jednak nie mogę się doszukać rozwiązania mojego problemu.

Mam Offica 2007 Home and Student ( jak widać po angielsku), mam również wersje trialową offica 2007 z Gazety Prawnej. Chciałem zapytać czy podczas instalacji mógłbym podać mój serial do kopii otrzymanej z Gazetą Prawną licząc się z tym, że zostanie odblokowana tylko cześć Domowa i dla Studentów? Czy taka operacja jest w ogóle możliwa? Jeśli tak czy mój Office bedzie legalny? Jeśli jednak nie to czy jest jakaś możliwośc spolozniowania tego angielskiego?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc


(Semtex) #2

Możesz to zrobić,na tym angielskim serialu,żeby mieć pewność ściągnij trial z MS Polska i aktywuj.Tak żeby wersje się zgadzały.Nie będzie to nielegalne. :wink:


(Meegosh) #3

Witam,

Skąd ta pewność Panie semtex , o ile mi wiadomo angielski klucz Office nie zaskoczy na polskiej installce, a co do legalności też bym się spierał, jakbyś mógł to rzeczowo udowodnić a nie tylko słowami byłbym wdzięczny;)

Pozdrawiam


(Golden Finger) #4

zamora86 , Zmień tytuł by był związany z problemem korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.


(niezDarek) #5

wersji językowej zmienić nie można w licencji produktu jest wyraźnie zapisane że mamy prawo do jednorazowego wyboru wersji językowej, więc jaką wersje językową zakupimy z takiej należy kożystać, wersję językową można do woli zmieniać jeżeli posiadamy pakiet MLP


(Semtex) #6

Mam Office 2007 na 3 stanowiska,zakupiony w Polsce,zainstalowany na 2 stanowiskach,po jakimś czasie potrzebowałem 3 stanowiska po Niemiecku,postanowiłem zaryzykować przed zakupem wersji,o której wspominałem,pobrałem z MS De.trial, "polski" klucz został zweryfikowany poprawnie,aktywacja online przebiegła bezproblemowo.Dlatego jestem pewien że kraj pochodzenia klucza nie ma znaczenia w tym wypadku.Co do legalności wyżej wymienionego postępowania,gdyby MS nie dopuszczał takiej możliwości to aktywacja nie powiodłaby się.Napisałem "nie będzie to nielegalne",proszę czytać ze zrozumieniem.


(Meegosh) #7

semtex Wydaje mi się, że zrozumiałem Twój wpis i zadałem konkretne pytanie;)

Zgadza się niezDarek , poniżej cytat z końcowyej umowy licencyjnej EULA dla użytkowników domowych.

Z powyższych zapisów wynika, iż taki ruch, może i technicznie wykonalny, nie będzie do końca legalny.

a oto co odpisała "specjalistka" z MSInfo:

Tak więc takiego typu akcje wg umowy licencyjnej oraz informacji MS "nie są legalne" semtex


(Semtex) #8

No to nie pozostaje mi nic innego jak przyznanie się do błędu.Zwracam Honor.

Jedyne co mi nie daje spokoju to praktyki MS,w tym wypadku zostałem w jakimś stopniu piratem,gdzie za każdym razem kupuję licencjonowane oprogramowanie,jeszcze nigdy nie pobrałem craka czy innego keygena.W zasadzie MS sam przyczynia się do wspierania procederu,z którym walczy.Ale to już inna historia.