Klucz licencyjny widows Vista

Witam mam mały problem mianowicie posiadam laptopa z oryginalnym oprogramowaniem Microsoftu Windows Vista niestety zaczął mi się system pieprzyć i chciałem go przeinstalować ale naklejka z kodem licencyjnym która była na spodzie laptopa się przetarła i teraz nie umiem go sczytać ani też go nie spisałem… :frowning: Mój błąd czy jest jakaś opcja odzyskać ten kod?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję. :smiley:

Jeśli system jeszcze działa zainstaluj Everesta i tam z zakładce podsumowanie (nie pamiętam dokładnie) , powinien być klucz .

O ile jeszcze możesz uruchomić Viste to możesz użyć tego: http://forums.winkeyfinder.com/new-releases/10486-winkeyfinder-1-74-beta.html

ZAINSTALUJ to AIDA64 Extreme Edition nastepnie po uruchomieniu zakladka SYSTEM OPERACYJNY i tam jest podany klucz produktu

Dodane 23.02.2011 (Śr) 11:41

ZAINSTALUJ to AIDA64 Extreme Edition nastepnie po uruchomieniu zakladka SYSTEM OPERACYJNY i tam jest podany klucz produktu

Jeśli masz nośnik i fakturę zakupu możesz poprosić sprzedawcę o nową naklejkę.

Jeżeli to system preinstalowany w fabryce, to odczytanie klucza niewiele da, bo jest na innym kluczu. Na nim nie da się aktywować.

To banalne pytanie, ale może laptop ma jakąś opcję przywracania systemu do fabrycznego stanu? Jeśli partycja z kopią nie została usunięta lub uszkodzona, to da się.

ma tą opcje ale tak jakby to nic nie dało… mianowicie on kiedyś już sam “przywrócił się” ale poza tym że mi dane potracił to nic się nie zmieniło ;p ja sam też już próbowałem ale jakoś efektu nie widać więc może jak cały system wywalę i na nowo wgram to coś go odmuli…

Podaj jaki to jest model laptopa… :smiley: Jeżeli posiada partycję ukrytą i nic przy niej nie grzebałeś to powinno odpalić się z recovery bez problemu.

Mam laptopa HP i robiłem reinstalację systemu z płyty i nie potrzebowałem wpisywać klucza, wszystko poszło automatycznie, nawet żadnych danych nie straciłem, bo podczas reinstalacji została automatycznie stworzona kopia wszystkich danych oprócz samego systemu Vista i zapisana na dysku C. Więc jeśli masz HP to bez problemu powinno pójść, co do innych firm to nie wiem jaki będzie efekt.

Ja też tak miałem, W HP nie wpisywałem żadnego klucza, ba nawet nie pytał mnie o aktywację.

Na starym Acerze miałem XP i też podczas reinstalacji o nic mnie nie pytał.

Fujitsu Siemens Amilo Li3710

Dodane 24.02.2011 (Cz) 10:15

ok juz mam ten klucz z tym że jakoś mi się wydaję że jest on inny niż ten z naklejki… :stuck_out_tongue: