Klucz licencyny inny niż na nalepce

Witam

Ostatnio kolega poprosił mnie abym przywrócił mu system Windows Vista z Recovery CD w Toshiba Satelitte A350. Niestety kolega nie zrobił płyt cd a z twardego dysku nie chce się recovery uruchomić. Postanowiłem więc zainstalować mu też Windows Vista Home Premium 32bit z tym, że ze zwykłej płytki, którą pożyczyłem. Ponieważ od spodu notebooka jest nalepka z kluczem postanowiłem po prostu przy instalacji wpisać ten klucz. Ku mojemu zdziwieniu klucz ten Windows nie przyjmuje. Potem kolega pokazał mi, że skorzystał wcześniej tak sam dla siebie z programu Windows Product Key Viewer i o dziwo klucz ten jest inny niż ten nalepiony na lapku :(. Wpisałem przy instalacji ten klucz i owszem Windows go przyjął, ale potem nie pozwolił na aktywację systemu twierdząc, że klucz jest nieprawidłowy :(.

Sprawdziłem z ciekawości na moim notebooku ten program i też pokazuje mi inny klucz niż mam na nalepce :(. Wiecie skąd takie cyrki? Jak teraz mogę zainstalować koledze Windows skoro klucz na nalepce nie przyjmuje?

Pozdrawiam

Tomek

Jest to standardowe rozwiązanie. Producenci komputerów tworząc systemy Recovery używają jednego i tego samego klucza do MS. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby klucz z naklejki był kluczem w systemie.

Klucz ten możesz aktywować dzwoniąc do telefonicznego biura obsługi klienta firmy Microsoft ( 22 594 19 99 lub 800 121 1654)

Pozdrawiam

RGO

Czyli masz laptopa z ? dyskiem C który jest aktualnie czysty? bez visty

czy posiada laptop partycje D z systemem vista?

Odpowiedź może byc banalnie prosta. Nie raz tak robiłem. Instalowany system przez producentów sprzętu jest systemem w wersji OEM. Jeżeli twó system nie przyjmuje klucza to musi byc w wersji retail.

Również najczęściej przy aktywacji również pojawia się podobny błąd o błędnym kluczu. Wtedy należy zadzwonić na numer 008001211654 i aktywowaś system telefonicznie. Najczęściej dzieje sie tak przy dawno nie aktywowanym systemie z danego klucza lub zmianie systemu z wersji 32bit na 64bit.