Klucz na laptopie, a wersja ISO z internetu

Lata temu kupiłem laptopa z Windows 8, potem zaktualizowałem go do 8.1. Po kilku latach skorzystałem z partycji recovery. Myślałem, że zaktualizuję sobie na nowo do Windows 8.1, ale okazało się, że Win8 nie jest wspierany już i po prostu przez windows update nie mogę wykonać żadnej aktualizacji już, nawet bezpieczeństwa. Teraz chodzi o to, że chcę pobrać ISO Windows 8.1 i postawić system na czysto. Czy mogę to zrobić posiadając klucz na laptopie czy jedynie Windows 8 mogę pobrać, a chciałbym 8.1 bo można go aktualizować

A nie lepiej wykorzystać posiadany klucz i zainstalować Windowsa 10? Windows 8.1 to była jednak swego rodzaju “przejściówka” do Windowsa 10, a legalny klucz z Win8 instalator Win10 przyjmie zdaje się bez problemu.

Lepiej, jeśli klucz Windows 8 będzie pasował do Win 8.1 to chyba tak samo Windows 10 mogę pobrać bo zarówno 8.1 jak i 10 miałem dostępne jako aktualizację.

Pobrałem https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 tutaj MediaCreation Tool i tam jest opcja żeby zaktualizować do Windows 10, ale czy to zgodne z moją licencją, bo na pasku zadań już od ponad roku przestała być dostępna aktualizacja do Win10.

Możesz użyć klucza od 8 do windowsa 10, ale nie wybieraj aktualizacji, tylko stwórz bootowalny pendrive (albo płytę) i zainstaluj na czysto.

1 polubienie

Nawet jeśli wcześniej nie korzystałem z oferty darmowej aktualizacji do Windows 10?

Tak. Klucze nawet od wersji 7 nadal są respektowane przez instalator Windowsa 10 (aktywacja też przechodzi bez żadnych problemów). MS się tym nie chwali, bo pewnie wizerunkowo blado by to wyglądało po wielkim odliczaniu do końca promocji które zorganizował, ale nadal im zależy żeby wszyscy przeszli na usługę windows :wink: