Klucz OEM działa lecz nie działa

Mam problem, otóż musiałem dzisiaj zrobić formata, instaluje system Windows Vista i prosi o podanie klucza, wpisuje wszystko się zgadza, instalacja automatycznie wybiera system do zainstalowania windows Vista Home Premium x64 SP2, ale jak włączam kompa to piszę, że mam 3 dni na aktywowanie. Chce aktywować i wywala komunikat, że klucz jest już używany… Wft :o. Dodam, że mam nowy dysk, ale ten miesiąc temu instalowałem tak samo system i wszystko działa. Klucz przepisuje z naklejki systemowej. No nic, zainstalowałem jeszcze raz system, tym razem nie podawałem podczas instalacji, wybrałem ręcznie system, pisze mi jak włączę lapka, że mam 30 dni na aktywacje. Chcę aktywować a tu bym… Klucz używany, jakim cudem skoro mam OEM (naklejka na spodzie) jest używany. Może muszę aktywować telefonicznie, napiszcie czy mieliście takie odpały z aktywacją.

Niestety kolego tylko kontakt telefoniczny. Aktywacja też ma “odpały” od czasu do czasu.

Aha, zadzwonię jutro i myślę, że to da się aktywować. Teraz to wygląda, jak bym miał zainstalowany system np. na 1 partycji a chciał znowu aktywować na drugiej. A spotkał się ktoś z was z podobnym problemem ?

@EDIT

Zadzwoniłem teraz i aktywowali telefonicznie. Dzięki za pomoc

TEMAT MOŻNA ZAMKNĄĆ !