Klucz produktu

Witam.

Mam następujący problem i nie wiem jak go rozwiązać. Posiadam laptopa HP Pavilion dv5 już od ponad 2 lat. Przy zakupie oczywiście otrzymałem oryginalne oprogramowanie Windows Vista Home Premium. Od pewnego czasu zaczął mi wyskakiwać komunikat o sprawdzaniu legalności oprogramowania i trzeba wpisać kod produktu z “naklejki” z pod spodu laptopa lub z dysku instalacyjnego. Problem w tym że kod z “naklejki” zmazał się tak, że pewnych znaków zupełnie nie widać i są one zupełnie nie do odczytania. Po zakupie, gdy pierwszy raz odpaliłem komputer nagrałem na płyty dyski do “odzyskiwania systemu”. Są to 3 płyty. Posprawdzałem każdą z nich i nie ma tam nigdzie tego kodu.

Gdzie jeszcze mogę znaleźć ten kod i skąd go odczytać. Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje :slight_smile: .

Pawlo05

Tego kodu nie ma nigdzie poza naklejką (chyba że gdzieś na dowodzie zakupu, ale się nie orientuję). Na lapach są instalowane windy z obrazu na tym samym keyu wszystkie. Jedyne co możesz zrobić, to zapytać support co w takim wypadku zrobić ;]

Zainstaluj i uruchom SIW http://www.dobreprogramy.pl/System-Info-for-Windows-SIW,Program,Windows,13062.html

W zakładce aplikacje są licencje i tam sprawdź Windows product key.

OK ściągnąłem tego SIW na drugiego lapka i wyskakuje mi inny key niż na naklejce . Na drugim kompie mam XP .

Bo będzie inny. Klucz, na który systemy są preinstalowane i klucz z nalepki to dwa różne klucze. Preinstalowany system nie wymaga aktywacji, ale też na jego kluczu się nie zainstaluje - serwer Microsoftu odrzuci. To chyba działa w ten sposób, że w BIOSie jest certyfikat cyfrowy, na podstawie którego Windows stwierdza, że nie wymaga aktywacji, drugi plik z certyfikatem jest w samym Windowsie.

no ale jak bym chciał od nowa zainstalować Windowsa to muszę mieć ten klucz z certyfikatem tak ? więc jak odzyskać ten z certyfikatem bo właśnie chciałem sobie odświeżyć kompa i właśnie po to ten klucz też mi jest potrzebny ?

sprawdź ten sposób:

http://www.spryciarze.pl/magiel/zobacz/ … -systemu-1

lub ten: http://www.spryciarze.pl/magiel/zobacz/ … ny-systemu

Kolego nie musisz mieć żadnego klucza z certyfikatem. Rozwiązanie dla ciebie jest proste o ile posiadasz oryginalny dowód zakupu komputera oraz jeśli na spodzie laptopa pozostały się jakieś resztki COA. Jeśli tak, ty zeskanuj fakturę zakupu komputera, zeskanuj bądź zrób zdjęcie uszkodzonego COA ze spodu laptopa. Następnie skontaktuj się z pomocą techniczną Microsoft i opisz swój problem. Zostaniesz poproszony o przesłanie na wskazany adres email "dowodów legalności sprzętu i oprogramowania. Na adres email, z którego wysyłałeś zdjęcia wraz z opisem sytuacji Microsoft prześle ci tzw. tymczasowy klucz instalacji systemu. Od tej pory będziesz się mógł nim posługiwać instalując twój system z zachowaniem zasad aktywacji jak dla systemów oem.

jest taki program http://www.winky finder 1,72 tam wyswietli się parametry komputera z kluczem produktu

Dodane 02.10.2011 (N) 12:42

www.winkeyfinder 1,72 tak jest prawidłowo tamto zle napisałem przepraszam