Klucz U2F a logowanie na Mi TV Stick

Na wstępie napiszę, że nie jestem pewny czy jest to dobry dział, ale jakby nie patrzeć klucz U2F wiąże się z bezpieczeństwem, więc „zaryzykuję” i napiszę w niniejszym dziale.

Planuję zakup klucza U2F, jednakże ostatnio naszła mnie myśl jak będzie wyglądać logowanie na konto Google na Mi TV Stick w momencie powiązania klucza z kontem. Stick nie ma NFC, a port micro usb nie obsługuje funkcji OTG, więc raczej nie będę w stanie fizycznie potwierdzić logowania kluczem. Zależy, aby konto Google było zabezpieczone tą metodą weryfikacji dwuetapowej, a jednocześnie chciałbym móc bez większych problemów korzystać z tego konta na urządzeniach z szeroko rozumianego „smart TV”.

Jeżeli temat nie nadaje się do tego działu, to z góry przepraszam.

Ciekawy case, aż zacząłem googlować. Znalazłem takie coś: https://www.reddit.com/r/yubikey/comments/kqy1z4/added_yubikey_to_my_google_account_tv_asked_for/

Ale generalnie wydaje mi się, że jeśli chcesz mieć dostęp do YT to raczej takie rozrywkowe konto powinno być jakimś innym dodatkowy gdzie nie trzymasz wrażliwych danych czy maili. Nawet jeśli jesteś youtuberem to moim zdaniem powinno się stosować jedno konto zabezpieczone na którym jest kanał i drugie do codziennego prywatnego użytku.

Youtuberem nie jestem :joy::see_no_evil:. Po prostu jest to konto, które założyłem z myślą o oglądaniem YT, a po zakupie telefonu z androidem również do obsługi sklepu play i ogólnie telefonu. I naszło mnie taki w przemyślenie, bo trochę głupio kupować taki klucz, a potem korzystać z innego narzędzia do autoryzacji, tym bardziej na można powiedzieć, głównym koncie.

I to jest chyba problem, że konto dodatkowe stało się głównym. Gdyby nadal było dodatkowym to można byłoby je zabezpieczyć nieco słabiej, a dopiero aplikację zabezpieczyć przy pomocy u2fa i główne konto.

Nie wszystkie konta muszą być maksymalnie zabezpieczone, zwłaszcza jeśli nie da się z nich odzyskać/przejąć innych ważniejszych kont.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.