Klucz USB i niepotrzebny program

Kupiłem klucz USB. Jest na nim zainstalowany programik do zarządzania plikami czy coś w tym stylu, nie mogę tego niczym usunąć. Komputer widzi klucz jako stacje dyskietek i dysk wymienny, i właśnie na tej wirtualnej stacji dyskietek jest zainstalowane niepotrzebne oprogramowanie,czy zna ktoś metodę na jej usuniecie?

Naprawdę oprogramowanie tam zainstalowane jest potrzebne o ile jest, to nowy klucz (właściwie pamięć Flash) ze sklepu. Po pozbyciu softu wystąpią inne problemy np. stracisz dostęp do całości lub części pendrive USB. Mogłeś nabyć markowy sprzęt. Na podstawie skompo podanych, danych tylko tyle wywróżyłem.

tores1977 może więcej szczegółów ??

a tak na marginesie : po co kupowałeś “klucz usb” jak to piszesz z softem … zazwyczaj za tego typu “udziwnienie” się dopłaca… nie rozumiem.

tak tylko ze ono mi przeszkadza, chciałem tam umiescić programy w wersji portable i chciałem aby z jeden z nich sie uruchamiał automatycznie a nie oprogramowanie klucza

ps.

Klucz z U3

chyba faktycznie lepiej je pozostawić a kupić jakiś tani kluczyk

Jaki typ nośnika (firma) i jaki program? W przypadku standardowego U3 na nośniku SunDisk:

Settings -> Programs Settings -> Start on Insert (odznaczasz) -> program nie będzie się uruchamiał przy podłączeniu pendrive.

Settings -> U3 Launchpad Settings -> Autorun -> “klik” Disable Autorun (ma się pojawić Unable).

Ponadto możesz odinstalować zarówno U3 Launchpad jak i każdy z programów na liście. Także masz 4 możliwości.