Klucz Vista OEM a migracja wyżej

Prawdopodobnie to używane klucze spisywane z komputerów wycofywanych z użytku. Nie przechodzą aktywacji przez internet, trzeba aktywować telefonicznie. Legalnego systemu nie zyskasz, tutaj sam klucz to tylko jeden z elementów. Brak nośnika z hologramem, faktury za zakup i samej naklejki COA.
Taki klucz może zostać zablokowany za jakiś czas.

Myślałem, żeby zblogować o tym - kupiłem z 10 różnych kluczy do W10 (po kilka złotych), dodatkowo Office 2016. Wszystkie zaktywowały się przez internet. Pochodzenie to pewnie jakiś MSDN, czy uczelnia.

Akurat instalowałem nie tak dawno win 7 i trzeba było aktywować telefonicznie. Być może klucze do win 10 są lepszego sortu.

Czyli klucze działające na jakiś czas.

A co sądzicie o tym, wygląda bardziej wiarygodnie:

Naklejka COA jest, faktura też. Jak by co jestem kryty. Forma działalności 1 osobowa dzg. Tak więc facet odpowiada całym swoim majątkiem za poczynania swojej firemki.

http://allegro.pl/windows-10-pro-naklejka-z-kluczem-gwarancja-fv-i6859408373.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YzdlODA3ZGUtOWViNy00NTE2LTg4YTMtMjRmNWE4YTk1MWJjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=711f2da1-14a6-4769-9ce8-358f68354886

  1. Panowie i Panie. Czy istnieje możliwość pobrania Windows Vista Business iso ze strony microsoftu ?

Same modyfikacje jak na razie… pomóżcie.

“Cudowna” oferta systemu za ułamek jego wartości, wróć naklejki z kluczem, kupuj wyłącznie na własne ryzyko.

Raczej nie.

Stąd powinno się udać pobrać obraz http://www.windowsmx.pl/index.php?option=com_phocadownload&view=file&id=80:windows-vista-with-service-pack-2-x64&tmpl=component&Itemid=200

Chyba jednak lepiej będzie zakupić OEM Win 7 po Win Vista internety “jadą” niczym po burej suce.

Jak chcecie kupić trochę taniej, ale z pewniejszego źródła to polecam to:

Klucze pochodzą albo z demontażu maszyn, albo nawet nie były używane, bo jakaś firma kupiła za dużo licencji. Olejcie allegro. Nie da się taniej niż 300 zł kupić W10 w pełni legalnego. Ostatnio służby zajęły się aukcjami kluczy za kilkanaście złotych - to zazwyczaj były klucze wielokrotnego użytku (MSDNA, VLK itp.). Serio, nie kombinujcie, bo w przypadku problemu nikt Wam kasy nie odda.

Ani nie da “kilku tysięcy” na zapłacenie kary / grzywny.

To też, chociaż grzywien w ostatnim czasie nie nakładano, bo mogłeś faktycznie się nie znać i zostać wprowadzony w błąd w temacie legalności. To przynajmniej wyczytałem w tej sprawie.

1 polubienie

Skoro mam płacić 339 zł za naklejkę to już lepiej to:

http://allegro.pl/windows-10-professional-32-64bit-box-usb-tr-pl-i6980011814.html

Wersja BOX USB.

Czy jest możliwość kupna bezpośrednio od Microsoft Polska ?

Mnie zastanawia w opisie aukcji to:

“Instalka POLSKA pobierana i aktywowana na stronie producenta Microsoft Polska.”

Czyli, że co? Na nośniku jest jakiś tylko zestaw pobierający instalkę czy jak?

Bezpośrednio od partnera Microsoftu kosztuje 900 zł

Doczytałem podobne aukcje z nośnikiem USB. Ale lecą w kulki. Dostajesz klucz co prawda, ale instalkę masz sobie sam przygotować na dołączonym pendrive… Czyli sprzedają klucz windowsa z pendrive, ew. przygotowanym do automatycznego pobrania obrazu i zrobienia bootowalnego pendrive. No nieźle…

Doczytałem podobne aukcje z nośnikiem USB. Ale lecą w kulki. Dostajesz klucz co prawda, ale instalkę masz sobie sam przygotować na dołączonym pendrive… Czyli sprzedają klucz windowsa z pendrive, ew. przygotowanym do automatycznego pobrania obrazu i zrobienia bootowalnego pendrive. No nieźle…

Ale w jaki sposób oni to robią?

Klucz może być wielokrotnego użytku. Skąd mają oryginalnego pena od MS ? czy to też podrabiają?

Jeśli tak, to czy nie lepiej dla nich było by wgrać OS na ten pendrive żeby wyglądało bardziej “profesjonalnie” ?

Czyli to kit?

Ja to wywnioskowałem z opisu aukcji. 300 zl mniej niż zazwyczaj. To może byc zwyczajny pendrive i tylko mają gotowy skrypt pobierający obraz i tworzący bootowalny pendrive. Chyba, że aukcji nie potrafią należycie opisać.

Nie mowie, że Windowsa nie sprzedają na pendrive, bo wiem, że tak jest, ale z tych tańszych aukcji wynika, iż dostajesz zwykłego pendrive, klucz i ew. skrypt robiący bootowalnego pendrive. Chyba, że opisy aukcji robił jakiś nieuk.

1 polubienie

Kij z tym allegro. Lepiej dołożyć i kupić pewniaka od Microsoftu z oficjalnej strony.

Mają jakieś zniżki dla pewnych grup, może akurat uda się załapać.

PS. 629 zł normalna cena. 566 dla szkół. Źle nie jest czyż nie ?

PS2. Jeżeli używam komputera do pracy. Głównie Excel to zakładam, że wersja Win 10 Pro nie jest mi potrzeba?

Tak w szybkim skrócie jakie są największe różnice między Home a Pro ?

Z tego co support MS informuje flagową funkcją wersji Pro jest szyfrowanie BitLockerem, oraz możliwość łączenia się z siecią firmową. Ale na Boga, przecież do tego są specjalne aplikacje… i wychodzi to taniej niż dorzucenie 300 zł do Pro

Dobra Panowie. Podobnoż wersja Home jest bardziej narażona na ataki, ponieważ nie posiada funkcji Bitlocker. Jak to wygląda w praktyce. Czy na przykład dokupienie pakietu ochrony eset zrekompensuje mi ten brak ?


Jeden temat wystarczy :slight_smile:

Tak, szybko potrzebowałem informacji dlatego zdecydowałem się na tak drastyczny krok. Już można zamknąć :slight_smile:
Pozdrawiam