Klucz Vista OEM a migracja wyżej


(Drass) #1

Witam,

Posiadam PC z oryginalną naklejką windows vista oem. Pytanie jest takie, czy wersja oem umożliwia migracje na wyższe systemy operacyjne microsoftu ?

Pozdrawiam


(Paweł A.) #2

Możesz spokojnie zainstalować Win10 nawet z ISO, ale ja pewności nie mam, czy klucz z Visty, podany przy instalacji systemu, zadziała.


(bachus) #3

@Drass
Nie zadziała - Windows 10 pozwalał (a w rzeczywistości nadal pozwala) na instalację z klucza Windows 7, lub Windows 8.x.


(Pablo79) #4

Odnośnie Visty, to nigdy nie było planów udostępnienia darmowej aktualizacji do Windows 10. Darmową aktualizacją objęte były: Windows 7, 8.1.


(Paweł A.) #5

@Drass jasne, dzięki za informację.


(krystian3w) #6

Można było na około - np. zapytaj łowcę androidówz programosów, może by ci wyjaśnił jak to ludzie robili (może kupowali upgrade do 7).


(Drass) #7

Reasumując. Posiadając Vista Bussines OEM Key’a będę mógł sukcesywnie migrować pod Win7 tak, czy nie ?


(Longhorn2009) #8

Upgrade jest możliwy, ale nie za darmo. Taka możliwość była jedynie przez krótki czas po premierze Windows 7.


(Drass) #9

Orientujesz się może czy jest to tańsza opcja aniżeli kupienie win7 oem ?

Na allegro dostrzegłem dziwne cuda. Gotowe klucze OEM za kilka dziesiąt , a nawet kilka złotych, o co tutaj chodzi :slight_smile: ?

Czy to nie są przypadkiem gotowe sekwencje generowane przez jakiegoś pirackiego keygena :smiley: ?


(krystian3w) #10

Możliwe że to klucze sprzedawane kliku/kilkunastu osobom.


(Longhorn2009) #11

Prawdopodobnie to używane klucze spisywane z komputerów wycofywanych z użytku. Nie przechodzą aktywacji przez internet, trzeba aktywować telefonicznie. Legalnego systemu nie zyskasz, tutaj sam klucz to tylko jeden z elementów. Brak nośnika z hologramem, faktury za zakup i samej naklejki COA.
Taki klucz może zostać zablokowany za jakiś czas.


(bachus) #12

Myślałem, żeby zblogować o tym - kupiłem z 10 różnych kluczy do W10 (po kilka złotych), dodatkowo Office 2016. Wszystkie zaktywowały się przez internet. Pochodzenie to pewnie jakiś MSDN, czy uczelnia.


(Longhorn2009) #13

Akurat instalowałem nie tak dawno win 7 i trzeba było aktywować telefonicznie. Być może klucze do win 10 są lepszego sortu.


(Drass) #14

Czyli klucze działające na jakiś czas.

A co sądzicie o tym, wygląda bardziej wiarygodnie:

Naklejka COA jest, faktura też. Jak by co jestem kryty. Forma działalności 1 osobowa dzg. Tak więc facet odpowiada całym swoim majątkiem za poczynania swojej firemki.

http://allegro.pl/windows-10-pro-naklejka-z-kluczem-gwarancja-fv-i6859408373.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YzdlODA3ZGUtOWViNy00NTE2LTg4YTMtMjRmNWE4YTk1MWJjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=711f2da1-14a6-4769-9ce8-358f68354886

  1. Panowie i Panie. Czy istnieje możliwość pobrania Windows Vista Business iso ze strony microsoftu ?

Same modyfikacje jak na razie… pomóżcie.


(rgabrysiak) #15

“Cudowna” oferta systemu za ułamek jego wartości, wróć naklejki z kluczem, kupuj wyłącznie na własne ryzyko.


(krystian3w) #16

Raczej nie.


(Longhorn2009) #17

Stąd powinno się udać pobrać obraz http://www.windowsmx.pl/index.php?option=com_phocadownload&view=file&id=80:windows-vista-with-service-pack-2-x64&tmpl=component&Itemid=200


(Drass) #18

Chyba jednak lepiej będzie zakupić OEM Win 7 po Win Vista internety “jadą” niczym po burej suce.


(LORDEK) #19

Jak chcecie kupić trochę taniej, ale z pewniejszego źródła to polecam to:

Klucze pochodzą albo z demontażu maszyn, albo nawet nie były używane, bo jakaś firma kupiła za dużo licencji. Olejcie allegro. Nie da się taniej niż 300 zł kupić W10 w pełni legalnego. Ostatnio służby zajęły się aukcjami kluczy za kilkanaście złotych - to zazwyczaj były klucze wielokrotnego użytku (MSDNA, VLK itp.). Serio, nie kombinujcie, bo w przypadku problemu nikt Wam kasy nie odda.


(krystian3w) #20

Ani nie da “kilku tysięcy” na zapłacenie kary / grzywny.