Klucz Vista OEM a migracja wyżej

Witam,

Posiadam PC z oryginalną naklejką windows vista oem. Pytanie jest takie, czy wersja oem umożliwia migracje na wyższe systemy operacyjne microsoftu ?

Pozdrawiam

Możesz spokojnie zainstalować Win10 nawet z ISO, ale ja pewności nie mam, czy klucz z Visty, podany przy instalacji systemu, zadziała.

@Drass
Nie zadziała - Windows 10 pozwalał (a w rzeczywistości nadal pozwala) na instalację z klucza Windows 7, lub Windows 8.x.

Odnośnie Visty, to nigdy nie było planów udostępnienia darmowej aktualizacji do Windows 10. Darmową aktualizacją objęte były: Windows 7, 8.1.

@Drass jasne, dzięki za informację.

Można było na około - np. zapytaj łowcę androidówz programosów, może by ci wyjaśnił jak to ludzie robili (może kupowali upgrade do 7).

Reasumując. Posiadając Vista Bussines OEM Key’a będę mógł sukcesywnie migrować pod Win7 tak, czy nie ?

Upgrade jest możliwy, ale nie za darmo. Taka możliwość była jedynie przez krótki czas po premierze Windows 7.

Orientujesz się może czy jest to tańsza opcja aniżeli kupienie win7 oem ?

Na allegro dostrzegłem dziwne cuda. Gotowe klucze OEM za kilka dziesiąt , a nawet kilka złotych, o co tutaj chodzi :slight_smile: ?

Czy to nie są przypadkiem gotowe sekwencje generowane przez jakiegoś pirackiego keygena :smiley: ?

Możliwe że to klucze sprzedawane kliku/kilkunastu osobom.

Prawdopodobnie to używane klucze spisywane z komputerów wycofywanych z użytku. Nie przechodzą aktywacji przez internet, trzeba aktywować telefonicznie. Legalnego systemu nie zyskasz, tutaj sam klucz to tylko jeden z elementów. Brak nośnika z hologramem, faktury za zakup i samej naklejki COA.
Taki klucz może zostać zablokowany za jakiś czas.

Myślałem, żeby zblogować o tym - kupiłem z 10 różnych kluczy do W10 (po kilka złotych), dodatkowo Office 2016. Wszystkie zaktywowały się przez internet. Pochodzenie to pewnie jakiś MSDN, czy uczelnia.

Akurat instalowałem nie tak dawno win 7 i trzeba było aktywować telefonicznie. Być może klucze do win 10 są lepszego sortu.

Czyli klucze działające na jakiś czas.

A co sądzicie o tym, wygląda bardziej wiarygodnie:

Naklejka COA jest, faktura też. Jak by co jestem kryty. Forma działalności 1 osobowa dzg. Tak więc facet odpowiada całym swoim majątkiem za poczynania swojej firemki.

http://allegro.pl/windows-10-pro-naklejka-z-kluczem-gwarancja-fv-i6859408373.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YzdlODA3ZGUtOWViNy00NTE2LTg4YTMtMjRmNWE4YTk1MWJjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=711f2da1-14a6-4769-9ce8-358f68354886

  1. Panowie i Panie. Czy istnieje możliwość pobrania Windows Vista Business iso ze strony microsoftu ?

Same modyfikacje jak na razie… pomóżcie.

“Cudowna” oferta systemu za ułamek jego wartości, wróć naklejki z kluczem, kupuj wyłącznie na własne ryzyko.

Raczej nie.

Stąd powinno się udać pobrać obraz http://www.windowsmx.pl/index.php?option=com_phocadownload&view=file&id=80:windows-vista-with-service-pack-2-x64&tmpl=component&Itemid=200

Chyba jednak lepiej będzie zakupić OEM Win 7 po Win Vista internety “jadą” niczym po burej suce.

Jak chcecie kupić trochę taniej, ale z pewniejszego źródła to polecam to:

Klucze pochodzą albo z demontażu maszyn, albo nawet nie były używane, bo jakaś firma kupiła za dużo licencji. Olejcie allegro. Nie da się taniej niż 300 zł kupić W10 w pełni legalnego. Ostatnio służby zajęły się aukcjami kluczy za kilkanaście złotych - to zazwyczaj były klucze wielokrotnego użytku (MSDNA, VLK itp.). Serio, nie kombinujcie, bo w przypadku problemu nikt Wam kasy nie odda.

Ani nie da “kilku tysięcy” na zapłacenie kary / grzywny.