Klucz Vista OEM a migracja wyżej

To też, chociaż grzywien w ostatnim czasie nie nakładano, bo mogłeś faktycznie się nie znać i zostać wprowadzony w błąd w temacie legalności. To przynajmniej wyczytałem w tej sprawie.

1 polubienie

Skoro mam płacić 339 zł za naklejkę to już lepiej to:

http://allegro.pl/windows-10-professional-32-64bit-box-usb-tr-pl-i6980011814.html

Wersja BOX USB.

Czy jest możliwość kupna bezpośrednio od Microsoft Polska ?

Mnie zastanawia w opisie aukcji to:

“Instalka POLSKA pobierana i aktywowana na stronie producenta Microsoft Polska.”

Czyli, że co? Na nośniku jest jakiś tylko zestaw pobierający instalkę czy jak?

Bezpośrednio od partnera Microsoftu kosztuje 900 zł

Doczytałem podobne aukcje z nośnikiem USB. Ale lecą w kulki. Dostajesz klucz co prawda, ale instalkę masz sobie sam przygotować na dołączonym pendrive… Czyli sprzedają klucz windowsa z pendrive, ew. przygotowanym do automatycznego pobrania obrazu i zrobienia bootowalnego pendrive. No nieźle…

Doczytałem podobne aukcje z nośnikiem USB. Ale lecą w kulki. Dostajesz klucz co prawda, ale instalkę masz sobie sam przygotować na dołączonym pendrive… Czyli sprzedają klucz windowsa z pendrive, ew. przygotowanym do automatycznego pobrania obrazu i zrobienia bootowalnego pendrive. No nieźle…

Ale w jaki sposób oni to robią?

Klucz może być wielokrotnego użytku. Skąd mają oryginalnego pena od MS ? czy to też podrabiają?

Jeśli tak, to czy nie lepiej dla nich było by wgrać OS na ten pendrive żeby wyglądało bardziej “profesjonalnie” ?

Czyli to kit?

Ja to wywnioskowałem z opisu aukcji. 300 zl mniej niż zazwyczaj. To może byc zwyczajny pendrive i tylko mają gotowy skrypt pobierający obraz i tworzący bootowalny pendrive. Chyba, że aukcji nie potrafią należycie opisać.

Nie mowie, że Windowsa nie sprzedają na pendrive, bo wiem, że tak jest, ale z tych tańszych aukcji wynika, iż dostajesz zwykłego pendrive, klucz i ew. skrypt robiący bootowalnego pendrive. Chyba, że opisy aukcji robił jakiś nieuk.

1 polubienie

Kij z tym allegro. Lepiej dołożyć i kupić pewniaka od Microsoftu z oficjalnej strony.

Mają jakieś zniżki dla pewnych grup, może akurat uda się załapać.

PS. 629 zł normalna cena. 566 dla szkół. Źle nie jest czyż nie ?

PS2. Jeżeli używam komputera do pracy. Głównie Excel to zakładam, że wersja Win 10 Pro nie jest mi potrzeba?

Tak w szybkim skrócie jakie są największe różnice między Home a Pro ?

Z tego co support MS informuje flagową funkcją wersji Pro jest szyfrowanie BitLockerem, oraz możliwość łączenia się z siecią firmową. Ale na Boga, przecież do tego są specjalne aplikacje… i wychodzi to taniej niż dorzucenie 300 zł do Pro

Dobra Panowie. Podobnoż wersja Home jest bardziej narażona na ataki, ponieważ nie posiada funkcji Bitlocker. Jak to wygląda w praktyce. Czy na przykład dokupienie pakietu ochrony eset zrekompensuje mi ten brak ?


Jeden temat wystarczy :slight_smile:

Tak, szybko potrzebowałem informacji dlatego zdecydowałem się na tak drastyczny krok. Już można zamknąć :slight_smile:
Pozdrawiam