Klucz Win 8 a czysta instalacja z dysku DVD Windows 8.1

Witam

 

Chciałbym aby ktoś z Was wyjaśnij mi taką sytuację:

 

Czy na laptopie gdzie wcześniej był zainstalowany system Windows 8 i aktywowany za pomocą klucza zaszytego w BIOS-ie - to czy teraz można zainstalować na nim na czysto z dysku DVD Windows 8.1 i aktywować go na nowym kluczu Win 8.1 ?

 

Co się stanie wtedy z kluczem do Windows 8 zaszytym w BIOS-ie ?

Raczej się nie uda. Windows 8 i Windows 8.1 mają inne pule kluczy i niestety mimo oryginalnego klucza z W8, nie chciało mi pójść z płyty W 8.1. Musiałem postawić na czysto W8, dociągnąć poprawki i z poziomu sklepu walnąć upgrade do 8.1

 

A też chciałem sobie uprościć :frowning:

 

Ok

 

Ale ja miałem na myśli pominięcię w ogóle instalacji Windows 8, tylko sformatowanie dysku i czysta instalacja od nowa Windows 8.1 z dysku DVD i aktywowanie go za pomocą klucza Win8.1 a nie z Windows 8 zaszytego w BIOS-ie?

Polecam ten artykuł.

 

http://antyweb.pl/omin-problemy-z-aktualizacja-i-pobierz-dysk-instalacyjny-z-windows-8-1-chociaz-microsoft-teoretycznie-go-nie-udostapnia/

 

Działa na 100%.

Robiłem to kilka dni temu. Daje się.Można napotkać kilka problemów, ale /prawdopodobnie/ zależy to od wersji win z jaką kupiłeś laptopka i od producenta.

Ja “ćwiczyłem” na Lenovo Edge, z Win 8 64.

Witam, możesz spokojnie zainstalować na czysto Win 8.1.

Aby system się zainstalował, użyj uniwersalnego klucza z linku podanego przez kolegę malakine, a już po instalacji aktywuj system za pomocą swojego klucza zaszytego w BIOS-ie.

Pamiętaj aby przed formatowaniem odczytać ten klucz za pomocą odpowiedniego programu.

Haha czytajcie ze zrozumieniem, on nie chce aktywować 8.1 kluczem z 8, tylko nowym dostarczonym z 8.1. Pyta o to co się stanie ze starym ktory jest zapisany w uefi