Klucz Windows z zepsutego laptopa na nowym laptopie bez OS-a

Brawo Ja :metal:

Kupowałeś określoną licencję czy sprzęt więc zgodziłeś się na warunki. Ja tego nie ustalam, pisz do Microsoftu. Co do NC+ to jest ta sama sytuacja. Sobie tak wymyślili to tak jest i zawsze możesz iść do konkurencji - droga wolna.

Nie ścigają, bo na takie coś trzeba wydać masę pieniędzy, wiec zysk będzie żaden, a nawet będą do tyłu, co nie znaczy, że to jest ciche przyzwolenie na łamanie licencji. Wyrok UE dotyczy oddzielnie zakupionego systemu, a nie integralnej części sprzętu. Możesz np. kupić laptopa bez systemu i oddzielnie kupić OS - wtedy możesz przenosić bez obaw.

Wracając do postępowania niezgodnie z licencją. System po przenosinach może się aktywować co nie znaczy, że w przyszłości nie zostanie zablokowany, bo automat aktywacyjny wykryje niezgodność. Jednakże od początku to jest łamanie postanowień licencji. Nie ja to wymyślałem. Pisz do M$. M. in. dlatego W10 będę kupował w wersji BOX. Nie chce mi się użerać z problemami z aktywacją i problemami licencyjnymi.

Dam ci znac jak zablokują mi ten klucz z Windowsa 8 kupionego w 2012, a aktywowanym na czystej instalacji windows 10. To tak jak w LTE w Regulaminie pioszą, że jak obciązysz BT%S dostajesz spowolnienie do konca okresu rozliczeniowego i wszyscy myślą, że robi to automat, nie robi to ktos ręcznie jak musi, jak obciązysz nadajnik w danej lokalizacji i mają zgłoszenia. Dla M$ bedzie to jedna nowa aktywacja win 10, a że użyłem klucza od Win 8 i przeszło to wine niech szukają u siebie. Powinno odrazu wykryc, że klucz jest od innej wersji, a nie przepuszczac. Dla nich to korzyśc tylko, a nie odwrotnie.

Ty nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć, że licencja, regulaminy, zapisy w umowie w większości sa bo musza być jako zabezpieczenie dla producenta czy usługodawcy, ale to nie znaczy, że ktos siedzi i widzi aktywacja i sprawdza co to, dlaczego, czy złamał licencje i bana mu.

Na przyszłość tak mała porada.

… zanim kogoś znów zaczniesz opluwać. To, że nie dostajesz porad zgodnie z twoim zamysłem, nie może być powodem by wszystkich dookoła obrażać.

Tylko jak pisza, że ja kradnę, że jestem złodziejem bo chce nie legalnie uzywac klucz do windows to jest ok, ale jak ja zostanę tym sprowokowany to nikt tego pod uwagę w ogóle nie bierze tylko jak zwykle reszta powinni zostać błogosławieni, a ja najgorszy.

Naprawcie to forum bo się korzystac nie daje!!!

Tak się zastanawiam… Po co w ogóle pytasz o cokolwiek na forum, skoro i tak robisz to co sobie na początku zaplanowałeś? Chcesz się pochwalić, że “obszedłeś system”? Licencja mówi wyraźnie jakie są prawa i obowiązki obu stron. Ty chcesz robić coś wbrew tym postanowieniom i jeszcze oczekujesz chyba oklasków. Z tego co wiem nawet kluczem z W7 da się aktywować W10, ale na ile to jest trwałe i czy to jest z czymkolwiek zgodne tego nie wiem. Jeżeli sądzisz, że w M$ pracują idioci i zostawili taką furtkę “przypadkiem” to źle myślisz. Dalej mają nadzieje, że się ludzie zgodzą na migrację by ostatecznie zacząć swój system przebudowywać na większy zysk - rozszerzona telemetria, reklamy etc.

Zaskoczę Cię, ale wiele takich działań robi automat. Po to są te wszystkie systemy aktywacji - by nie musiał tego robić człowiek.

Dobrze tylko jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Jeśli M$ zablokuje ta aktywację win 10 kluczem od win 8pro to ma dwa wyjscia, zmusic mnie tym do kupna win10 lub porzucenia i uzywania czegoś innego, ale statystyk na win 10 im to nie zwiększy, a to tez się liczy na równi z kasą. 100 taki aktywacji ich moze nie ruszyc w ogóle i system przepóści, aby mogli potem ogłosić kolejne sto aktywacji win10.

Pamietaj zapisy to jedno, formalne, a chęc bycia upierdliwym Microsoftem to drugie, w większości te zapisy sa bo musza być i bardziej moga szukac, że ktos kombinujke w firmie niż prywatnie.

Gdyby system automatycznie blokował ta aktywacje to by zablokował, a skoro nie zablokował to co jest ustawione w automacie po 30 dniach, przy kolejnej aktywacji blokuj?