Klucz Windows z zepsutego laptopa na nowym laptopie bez OS-a

Mam stary laptop z AMD APU, który niestety swego czasu (2-3 lata temu) się rozleciał i nie opłąca się go naprawiac. Pod spodem był klucz do windows 7 OEM i za pomoca tego klucza był na nim instalowany Windows 7 Home Premium. Laptop był od Asusa. Mam nowy Lenovo z i3 bez systemu i czy instalując na nim Win 7 i uzywając tego klucza np. do aktywacji przez telefon, mówiac, że padła płyta główna przejdzie??

Wiem, że to cudowanie, kombinowanie, ale wiem tez, że MS przepuszcza to na telefonie.

Druga sprawa pewnie jak już win 7 przejdzie aktywacje na nowym laptopie to dokiedy Win 7 będzie otrzymywał aktualizacje bezpieczenstwa?

Odnośnie wsparcia dla Windows 7: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet
Odnośnie aktywacji: aktywacja nie jest jednoznaczna z legalnością systemu, to czy przejdzie telefonicznie czy nie, też o niczym nie świadczy.

Grzejesz nalepkę suszarką, zdejmujesz delikatnie aby nie podrzeć i naklejasz na innego lapka.
Instalujesz, aktywujesz i używasz.
Przy aktywacji telefonicznej nie tłumacz się, po prostu przyjdzie ci link na telefon, otwierasz stronę i klepiesz kody.

Czy ten system jest legalny czy nie nikt ci nigdy nie sprawdzi, ważne że nie będzie zainstalowany na kilku maszynach jednocześnie.

To po co grzać naklejkę?

Dla własnego dobrego samopoczucia że mam naklejkę na kompie.

To nie lepiej teraz w upały połozyć złoma na słońcu cały dzień i sama się odklei :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: (żart)

Tłumaczyć sie nie zamierzam, ale jak jakiś bedzie musiał wiedziec to powiem tak jak pisałem niech wie :stuck_out_tongue:

Aaaa właśnie sie wyspałem i przypomniałem, ze ja na tym lapku zrobiłem darmowy update do Win10 to tym bardziej pójdzie tylko uzyc klucza od siódemki czy tego do 10 “domyślnego” czy jak to sie tam nazywa?? :slight_smile:

Nie przejdzie bowiem konsultant MS zidentyfikuje klucz jako wygenerowany przez Asusa i skieruje ciebie na infolinię Asusa.
Każdy z dużych producentów sprzętu, sam sobie generuje klucze do Windows, płaci tylko MS za ilość licencji :slight_smile: Tak więc, raczej nie użyjesz klucza Asusa na sprzęcie Lenovo.

Nawiasem mówiąc, taka operacja jest nielegalna i nie czyni z ciebie posiadacza legalnego Windows :slight_smile:

1 polubienie

Ja miałem na 8 letnim laptopie samsunga klucz od 7 home premium, a udało mi się z tego klucza użyć go na nowym PC bezpośrednio po instalacji windows 10 :). Ja tam nie znam się na tej polityce licencyjnej ale skoro klucz jest twój i od zawsze był a że na innym sprzęcie udało ci się aktywować to już wina microsoftu że nie potrafią nic z tym zrobić ;). Jak ma być do użytku własnego w domu to w sumie miej to gdzieś czy legalna czy nie i tak nie będą ścigać za to ludzi.

Na takie “porady” też jest paragraf :smiley:

Jak widać z treści pierwszego postu autorowi wątku zależy tylko na poprawnej aktywacji systemu, kwestie legalności ma gdzieś. Mówiąc krótko - typowy cwaniaczek, któremu szkoda było dopłacić do nowego urządzenia z licencjonowanym oprogramowaniem.

Alez to chyba nie pierwsze wcielenie tego osobnika. Za co zbanowany (?) wczeniej? Aktywny na forum i plynie znowu z pradem… Dziwne. Pierwszy post powinien wyladowac w koszu.

Wbrew pozorom @olszam prawi i glowkuje prawidlowo.
Kulsony na dzien dzisiejszy zajmuja sie wjazdem na chate o godzinie 6.01 do czlowieka ktory powiesil koszulke z napisem KOSTYTUCJA w Szczecinie na pomniku LK.
Jakby te Kulsony z wlasnej inicjatywy chcialy przegladac fora i wylapywac wpisy takich ludzi pokroju @anon2257444 o dybaniu na legalnosc Windowsa to… No wlasnie co?
Normalnie nie chce mi sie teraz robic wyliczanki dlaczego Policja na to gdzies. Ja domyslam sie i podskornie wiem OCB, ale nie zaspokoje Waszej ciekawosci :rage:

Nie zmienia to jednak nic, bo jest na to paragraf a czy ktoś z tego skorzysta, to już temat na całkowicie inną dyskusję.

Tych ktosiow jest DWOCH: Policja i zioberkowa prokuratura.
Nie, nie, nie - nie skorzystaja z Twojej podpowiedzi…

To nie powód by na wszystkich najeżdżać.

Brak znajomości zasad licencjonowania nie upoważnia do postępowania niezgodnie z tymże licencjonowaniem. Nie chcesz za każdym razem płacić za licencję? Kup BOX. Win 10 Home Box jest niewiele droższy od OEM. Ta wersja upoważnia Cię do przenoszenia systemu na inny sprzęt - przenoszenia, a nie kolejnej instancji. Ze starego sprzętu system musi zniknąć.

A to, że klucz z laptopa działa na innym sprzęcie nie znaczy nic. Dalej jest to wbrew licencji i dalej ktoś może Cię za to ścigać - ew. klucz w pewnym momencie zostanie zablokowany.

Jak kupujesz np. nc+ podpisując umowę zgadzasz się, że nie będziesz brał dekodera i oglądał nigdzie indziej niz na adresie, który podałes zaledowania czy tym bardziej za granicą. Czy nc+ chce się powiedzmy 100 osób za to ścigac i weryfikować w jakikolwiek sposób? Co na tym platforma zyska? Nic, moze tylko stracic klienta/abonenta.

To samo z Windowsem, zapisy licencji są bo to ich licencja i odgórne prawo po części w UE, ale jakby mieli bawic się w ściganie prywatnych osób, które pewnie po tym wypieły by się na nich nawet jakby MS chciał za półdarmo dać im windowsa, teoretycznie. Wiec sobie tym głowy nie zajmują. Chyba, ze ktos do niesie, ale co z tego ma poza satysfakcją? Nic, bo MS za donoszenie mu nie zapłaci.

Odrózniasz klucz od windowsa dla wersji preinstalowanej, na sztywno wbity w system przez producenta laptopa lub jak teraz w BIOS/UEFi, a klucz na nalepce, którego dopóki nie aktywujesz to jest na nalepce i jest to taki sam klucz i nalepka jak ta, która będzie jak kupię w sklepie?? Chyba nie, a cwaniakujesz.

Klucze na naklejce często nie są identyczne z tymi w UEFI. Te z naklejki są naklejane z automatu i nie pochodzą od MS a od producenta sprzętu. I to nie jest ten sam klucz który kupisz w sklepie. Wielu producentów używa własnej puli, które nie pójdą na sprzęcie innej firmy. To jest ich takie zabezpieczenie, możesz próbować ale wolę ciebie ostrzec. Co w tym dziwnego ?

I to nie ja cwaniakuję synku, bo póki co to ty cwaniaczysz i zadajesz pytanie jak tu oszwabić MS. Podpowiem, ja nie stanowię prawa i jednocześnie nie twierdzę, że to prawo jest słuszne ale ostrzegam przed jego łamaniem. Ja tylko sygnalizuje problem i ostrzegam a ty w podzięce za to mnie opluwasz ??

Jeżeli coś ci nie odpowiada to zaistaluj sobie Linuksa. I więcej spokoju ci życzę.

Szukając nośnika z win 7 znalazłem Win 8.0 kupiony w promocji w wersji cyfrowejk na stronie MS zaraz po premierze w wersji PRO za 69 zł. Na laptopie instalując win 10 wklepałem ten klucz z wydrukowanej w 2012 kartki, zainstalował sie Win 10 Pro i aktywował w wersji cyfrowej przeprowadził aktywacje.

Właśnie był na tym laptopie Ubuntu 18.04, który zawieszał notorycznie tego laptopa i grzał.

Brawo Ty :slight_smile:

Nie bo istnieje coś takiego jak wersja “box”? Więc jak by tu to powiedzieć zbrodniarzem nie jesteś, ale gdybyś chciał to miałbyś nie tylko w pełni legalni system na wiele komputerów, po dołożeniu (jeden jedyny raz tych 2-3 stówek) i to bez “cwaniakowania” (trzeba tylko jak wcześniej napisali usunąć system z poprzedniego komputera). Więc Ty cwaniakujesz zamiast pomyśleć wcześniej. Poza tym sorry ale jest to nielegalnie bo jest (nie żebym pochwalał lub ganił MS czy kogokolwiek za takie zagrywki) i tutaj już spłycam, bo nie ma sensu snuć rozważań na ten temat. Więc jak jest nielegalne to sorry ale słusznie zwracają Ci uwagę, zwłaszcza, że większość nawet nie próbuje oceniać Ciebie i nikt Ciebie nie obraża czy coś. Więc ogarnij się bo zachowujesz się z całym szacunkiem jak dzieciak po odebraniu cukierka gdy coś zbroi.