Klucz z Home Premium 32 Bit OEM na 64 bit?

(system) #1

Witam,

zakupiłem jakiś czas laptopa, na którym miałem zainstalowany system jak z tytułu: Home Premium SP1 32 bit OEM

Używałem jednak XP'ka, ponieważ jestem do niego bardziej przyzwyczajony.

Niestety część oprogramowania nie działa tak jak powinno min. sterowniki od dźwięku, czytnik linii papilarnych.

Postanowiłem więc wrócić do Visty, jednak wykorzystując 64 bitowy procesor i 4 GB RAMu.

Moje pytanie:

czy klucz do wersji którą posiadam, będzie działał z Home Premium SP1 / SP2 (po premierze) w wersji 64 bit?

(Hitm3n) #2

Nie. W nazwie wyraźnie jest 32 bit Więc to chyba mówi samo za siebie ;]

(Breitner) #3

Bzdury wypisujesz, jak nie masz pojęcia, to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Do poczytania

http://www.purepc.pl/oprogramowanie/vis ... c?page=all

(Hitm3n) #4
Jedynym warunkiem z uwagi na szczególną charakterystykę licencji OEM jest by komputer w momencie zakupu posiadał architekturę 64 bitową.

Z tego co kolega wyżej napisał, początkowa wersja była pod system 32 bitowy , więc ZMIENIŁA się architektura sprzętowa. Czyli dołożył te X giga RAM-u. Tak ja wnioskuję z tego co napisał lukasamd

(Gardner) #5

@Hitm3n, ja tam wyczytałem, że człowiek chce wykorzystać 64-bitowy procesor i 4GB RAMu, nie ma nic wspomnianego słowem o tym, że ten RAM dołożył... No i na dodatek ten procesor obsługujący rozszerzenie 64-bitowe, który ostatnio dostaje się razem z nowym laptopem ( :stuck_out_tongue: ), czyli architektura się zgadza... Ja tam nie widzę przeszkód.

(Jaroslaw Nijakowski) #6

Jak najbardziej TAK :wink:

(system) #7

RAMu nie dokładałem, procesora nie wymieniałem, tyle tylko właśnie, że na poczatku był zainstalowany system w wersji 32 bit a to nieco wkurza - zapłaciłem za dodatkowy ram i chciałbym móc go wykorzystać :wink:

(Rmk) #8

Tak jak ludzie piszą klucz Visty jest uniwersalny i działa zarówno z x86 jak i x64. To samo się tyczy Win 7.