Klucz z nalepki i nośnik z innego źródła


(troiP) #1

Witam

Otóż ma taki problem. Wiem że wzbudza to wielkie emocje o naruszenie licencji chociaż dla mnie to nie jest złamanie bo nie płacę za płytę tylko klucz.

Otóż mam laptopa Lenovo z ukrytą partycją xp home. I przy każdej reinstalacji wgrywa się milion aplikacji lenovo co powoduje że potem muszę to usuwać a nie wszystko się a i tak jakieś gówna w systemie zostają.

Mam własną płytę oryginalną xp home z sp2 i mam pytanko czy jak będę chciał zainstalować z mojej płyty xp używając klucza spod laptopa to przejdzie?


(timon1981) #2

TAk przejdzie. Możesz bez przeskód i w legalny sposób zainstalować czystego windowsa z oryginalnej swojej płytki i przy instalacji podać klucz z naklejki na laptopie. Wszystko odbywa się legalnie i jest częstą praktyką stosowaną przez osoby kupujące laptopy


(Wiktor 1996 96) #3

Przejdzie.


(Hitm3n) #4

Spróbuj ;] powinno przejść, klucz w końcu masz ten sam i nie przenosisz go na inną płytę główną (klucz w OEM, a taka jest na laptopach najczęściej, jest przypisany do płyty głównej), więc nie powinieneś mieć problemów z tym.


(troiP) #5

a przejdzie jeżeli klucz jest to xp home sp1 a ja mam płytkę sp2?


(niezDarek) #6

tak przejdzie nawet jeżeli masz klucz do sp1 a płytkę z sp2, to jest tylko service pack


(timon1981) #7

Przejdzie. Jeżeli zainstalowany system na laptopie mial SP1 a Ty Masz oryginalna płytę z czystym systemem w którym jest zintegrowany SP 2 to przejdzie bez problemu. Problem mógłby wystąpić gdybyś klucz miał przypisany do płytki z SP 3 a próbował instalować z płytki SP1. Wtedy mogłaby się zdarzyć taka sytuacja że instalująć płytkę SP1 na kluczu który wyszedł w późniejszym okresie nie dałby się wpisać gdyż SP 1 by go w swojej bazie nie miał.


(troiP) #8

ok:) dzięki